Uk
Залишити заявку

Вимогливі контрзаходи. Альтернативні способи тиску на боржника

Що робити, якщо боржник виявився «твердим горішком» і стягнути з нього борги шляхом «інкасування розрахункових рахунків дебітора», «співпраці з приставами», «стягнення з контролюючих осіб» та «через процедуру банкрутства» не вдалося?

Включаємо важку юридичну артилерію!

Починаємо кримінальне переслідування, подаємо заяву в УФАС про недобросовісність, тиснемо на партнерів та контрагентів боржника, використовуємо будь-які інші робочі способи. Про них і йтиметься нижче!

Спосіб №1. Ініціювання кримінального переслідування

Відразу слід зазначити, що для застосування цього заходу впливу будь-кому знадобиться допомога кримінального адвоката. Об’єктом цього є контролюючі особи дебітора, які юридично не безграмотні. Саме з ними «працюємо», застосовуючи Кримінальний кодекс, а саме…

Частина 1 ст. 315 КК РФ, яка передбачає покарання за злісне невиконання рішення суду. Детальніше!

Поданню заяви про порушення кримінальної справи має передувати певна процедура. Якщо її не буде, кримінальну справу або не порушать взагалі, або буде закрита на початковій стадії з позначкою «відсутній склад злочину».

Тому обов’язкова «підготовка», суть якої полягає в наступному.

Відповідно до регламенту роботи приставів з розшуку боржника та його майна, вони повинні двічі в рамках встановленого терміну відвідати боржника за адресою організації, вказаною в ЄДРЮО для проведення бесіди з керівництвом.
Якщо керівництва на місці немає, а найчастіше так і буває, то пристави складають акт про проведені розшукові (вимогові) заходи та про відсутність результату щодо них у зв’язку з неможливістю зустрічі з «відповідальними особами».
Далі виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження через неможливість стягнення. Саме ці документи (акт та постанова) стають підставою для притягнення контролюючих осіб боржника до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 315 КК РФ.

Спосіб №2. Скаржимося на боржника в УФАС

Якщо Ваш боржник — будівельна компанія, яка є членом СРО (саморегульована організація), то завдання по стягненню трохи спрощується. Допоможе УФАС (Управління Федеральної Антимонопольної Служби), до цього органу слід написати заяву про несумлінність.

Що це дасть? Працююча компанія просто не може собі дозволити втратити членство в СРО, оскільки вступ до неї для компанії раніше був способом отримання права на будівельну діяльність. Відповідно, виключення дорівнює втраті права на здійснення будівельних функцій.

Таким чином заява в УФАС про недобросовісність — гарантований «шанс» вилетіти з СРО, а у боржника у будь-якому разі, оскільки будівництво — процес довгий, є чинні контракти, зокрема державні, не завершення яких може загрожувати дуже великими неприємностями.

Спосіб №3. Діємо через партнерів та контрагентів боржника

Будь-яке підприємство цінує свою репутацію! Тому сам факт подання заяви про визнання боржника банкрутом — негативна подія для юрособи!

Партнери — кредитори, підрядники, інвестори, лізингові компанії та клієнти боржника, в потенціалі, можуть припинити з ним будь-які відносини, а це, повторимося, для підприємства, що працює, неприпустимо.

На практиці, сам факт попередження боржника, про те, що, можливо, доведеться проінформувати партнера про його фінансовий стан, породжує в останнього бажання вирішити проблему швидше. Не зовсім етичний спосіб, але у таких справах важливий результат.

Спосіб №4. Діємо комплексно

Важливо розуміти, що вибір способу стягнення іноземних боргів залежить від конкретної ситуації — фінансового стану дебітора, кількості стягувачів, стадії справи, суми боргу та ін. При цьому закон не забороняє, а юристи настійно рекомендують боротися комплексно, застосовуючи всі тактики стягнення.

Загальна «картина» комплексного стягнення, наприклад, виглядає так!

Опублікували повідомлення на федеральному ресурсі, чекаємо на законні 15 днів і протягом цього терміну ніхто не забороняє самостійно проінкасувати рахунки боржника.

Рахунки виявилися порожніми, ніхто не забороняє в одному з банків залишити виконавчий лист, гроші можуть з’явитися.

Також паралельно можна порушити виконавче провадження, банкрутство цьому не перешкода.

Після подання до суду заяви про банкрутство продовжуємо вести переговори із боржником та його представниками з метою закрити проблему позасудовим шляхом.

І так далі. Спрацювати може будь-яка стратегія!

Єдине, що треба пам’ятати, що сидіти і чекати, поки все вирішиться — не варіант для реального стягнення боргу. Якщо часу та досвіду займатися «вибиванням» немає, то юридичний супровід бізнесу від практикуючих фахівців — реальний варіант для оперативного та ефективного стягнення.

11.02.2022

41

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
ВСУ: подружнє майно не завжди ділиться порівну!

ВСУ постановою по справі 308/4390/18 від 16.12.19 визначив аспекти відступу від принципу рівності часток при розділі спільно нажитого майна подружжя. Факт наявності дітей, які проживають з батьком (на повному його утриманні) і мами, яка в їх житті участі (фінансового і морального) не приймає, ВСУ визнав правовою підставою для нерівномірного розподілу майна (велика частина була присуджена […]

Відеокамери, що «дивляться» на сусідів, порушують їх права

Є прислів’я, в якій говориться, що Бог бачить все, а сусіди – ще більше! Так воно і є! Причому в деяких випадках це відбувається буквально. Історія про сусідів, які встановили відеокамери, спрямовані на сусідський двір, закінчилася в ВСУ правовим висновком у справі №279 / 2012/17 від 03.03.2020. Отже, до суду звернувся звичайний громадянин. Він вимагав […]

ВСУ про ототожнення позовних вимог

22.01.2020 Верховний Суд України «закрив відправкою на перегляд» справу № 522/5505/19, пояснивши, що позовні вимоги про визнання неправомірними дій держреєстратора з подальшим скасуванням його рішень про припинення обтяження (зняття арешту) з земельної ділянки ототожнювати зі схожлоюза змістом вимогою про забезпечення позову не слід. Аналіз розгляду! ВСУ розглянув позов фізособи до держреєстратора. Заявник вимагав визнати незаконним […]

Підробити документ і не потрапити за ґрати? Реально?

Цікаво судді судять! По-іншому і не скажеш, проаналізувавши справу №750 / 5469/18, яка дійшла до ВСУ і закінчилася оприлюдненням по ній правового висновку 03.03.2021. Спочатку був виправдувальний вирок … Райсуд дійшов висновку про невинність обвинуваченого у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ (підробка документів). Цим же вироком громадянина «заарештували на півроку» за […]

Аспекти нарахування судового збору при стягненні іпотеки

«За вимогами про звернення стягнення на предмет іпотеки судовий збір обчислюється виходячи з вартості заставного майна, а не з розміру боргового зобов’язання!» – висловився ВСУ постановою по справі №307/ 23/18 від 02.10.19. Висновок був зроблений після розгляду касаційної скарги кредитора-стягувача на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими вони відмовили позивачу в розгляді позовних вимог. […]

ВЗАЄМОДІЯ З СУДОВИМИ ПРИСТАВАМИ НА СТАДІЇ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

У попередній статті ми розглянули один із інструментів стягнення заборгованості за кордоном (у РФ) – інкасування банківських рахунків боржників. Не перераховуватимемо наново весь інструментарій. Перейдемо одразу до наступного етапу стягнення — відповіді на запитання «як результативно співпрацювати із судовими приставами?», тому що успіх та швидкість стягнення у процесі примусового виконання рішення суду залежить виключно від […]