01.11.2021
2469
01.11.2021
2469
19.09.2021
1005
03.09.2021
753
Стягнення прострочених боргів з юридичних осіб – процедура багатоетапна і по-різному варіантна. Розглянемо всі етапи та варіанти покроково. Матеріал розділений на окремі блоки, щоб кожен хто його читає, міг легко ознайомитися саме з тим, що йому потрібно (при цьому не забороняється переривати читання і зробити дзвінок юристу для особистої консультації).
Ключовий за складністю та здійсненністю етап стягнення – виконання судового рішення. На ньому кредитори — власники підприємств, директори і навіть корпоративні юристи, які не мають досвіду в арбітражних справах, застрягають на роки. Тому юрконсультація на тему. Розбираємось досконально.
1. Інкасація розрахункових рахунків дебіторів.
2. Співпраця з приставами, які реалізують примусове виконання волі правосуддя.
3. Притягнення контролюючих осіб дебітора до субсидіарної відповідальності.
4. Ініціювання банкрутства (нагляд та конкурсне провадження).
5. При необхідності: а) ініціювання кримінального переслідування; б) подання заяви до УФАС про недобросовісність; в) «тиснення» на партнерів та контрагентів боржника; г) використання інших актуальних способів.
Очевидно, знання того, чи є у боржника гроші і де він їх зберігає інформація мега корисна! Гроші, що зберігаються на банківських рахунках, можна стягнути! Починати процедуру можна лише після вступу в силу судового рішення.
Перша дія — подання запиту до податкової інспекції щодо надання інформації про наявні рахунки дебітора. Запит – це заява, до якої прикладається копія виконавчого листа. Відповідь на запит – довідка про діючі та неактивні рахунки, термін формування якої – 5 р/д.
Другий крок процесу інкасування рахунків боржника — особистий візит або надсилання документів поштовою службою (кур’єром) до фінустанови, в якій є активний рахунок, для подання заяви на інкасо.
Окремі аспекти подання заяви:
Важливо! Заява подається або надсилається разом з оригіналом виконавчого листа, а адресу для відправлення краще заздалегідь уточнити у банку!
Якщо на рахунку боржника є гроші банк списує їх на підставі виконавчого листа протягом 3-5 р/д. Якщо коштів немає, рахунок боржника заморожується на видаткові операції до надходження коштів.
Третій момент, який слід врахувати. Є рахунки, інкасування яких законом заборонено/обмежено. Це спеціальні рахунки керуючих компаній та організацій, призначені для операцій із держконтрактами та держоборонзамовленнями. Вони можуть бути інкасовані виключно: у дохід країни, для видачі зарплати та для відшкодування шкоди життю та здоров’ю.
Процедура інкасування обмежена терміном придатності виконавчого листа. Його можна пред’явити до виконання лише через 3 роки після набуття судовим актом юридичної сили! При цьому банкам необхідно пред’являти виключно оригінал, тому якщо рахунків у боржника декілька в різних банках, доведеться діяти в рамках «deadline».
Крім того, слід знати, що процедура інкасування може «гальмуватися»:
– Через податкову інспекцію, яка призупинила рух за рахунками боржника;
– Через арешт рахунків приставами по інших виконавчих проваджень;
– Через подані на інкасо інші виконавчі листи інших кредиторів;
– Через судовий арешт коштів як забезпечувальні заходи;
– Через перегонку боржником грошей між своїми рахунками в інших банках, тощо.
Вказані проблеми – це реальні проблеми стягнення заборгованості із іноземних фірм! У разі недієздатності зазначеного варіанта рекомендується переходити до етапу співпраці з приставами, які реалізують примусове виконання волі правосуддя. Як це робити читайте тут.
18.01.2022
85
Довірте врегулювання правових спорів команді професіоналів SPEAKER! Отримайте надання юридичних послуг на найвищому рівні.
Ми готові розпочати обговорення Вашого завдання. Незабаром зв'яжемося з Вами.
Повернутися