01.11.2021
2461
01.11.2021
2461
19.09.2021
995
03.09.2021
742
Порядок вирішення земельних спорів в Україні “порядком” можна назвати з натяжкою! Через нескінченно продовжуваний земельний мораторій спірні питання у сфері земельних правовідносин виникають систематично.
По суті, наявність реєстрації права власності на землю, передбачає, що вона є власністю конкретної особи з усіма правовими наслідками, що випливають із цього, але…
Він обмежує це право українців і не дає змоги повною мірою розпоряджатися цим видом нерухомого майна.
«Непорозуміння», що виникають у зв’язку з цим, вирішуються в судовому порядку! А непорозуміння вищого порядку, які називаються винятковими правовими проблемами, вирішуються у ВСУ!
Так, найближчим часом найвища судова інстанція має вирішити чергову правову проблему, пов’язану з мораторієм на продаж землі. Буде розглянуто справу щодо відчуження землі за договором міни ділянки.
23 січня 2019 року ВСУ прийняв ухвалу у справі № 227/1506/18, якою передав Великій Палаті на розгляд касаційну скаргу прокурора щодо визнання договору міни с/г землі недійсним, оскільки виникла необхідність відступу від чинних правових висновків.
«Зараз обмін земельних паїв (часток) у період між проведенням зборів власників паїв щодо розподілу земельних ділянок та видачею їх власникам держактів на право власності дозволено за схемою «пай на пай» за передбаченою ст. 14-й ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» процедури».
Вищевказана позиція регламентована вже неактуальним висновком у справі № 6-464цс16, оскільки він був оприлюднений до ухвалення рішення Євросудом у справі «Зеленчук та Цицюра проти України» щодо неправомірності мораторію на продаж землі.
У ньому ЄСПЛ ясно дав зрозуміти українській владі, що мораторію має бути кінець, оскільки він дисбалансує інтереси власників та обмежує їхні права, порушуючи Конвенцію з прав людини.
ВСУ у своєму визначенні зазначив, що рішення ЄСПЛ чітко визначає той факт, що земельний мораторій у нашій країні порушує КУ та Конвенцію, отже, власники земельних паїв мають право самостійно або через центр юридичних послуг вимагати в судовому порядку відшкодування шкоди, завданої державним обмеженням їх прав власності.
14.02.2019
22
Довірте врегулювання правових спорів команді професіоналів SPEAKER! Отримайте надання юридичних послуг на найвищому рівні.
Ми готові розпочати обговорення Вашого завдання. Незабаром зв'яжемося з Вами.
Повернутися