Uk
Залишити заявку

Верховний Суд Нью-Йорка: стягнення боргів з громадянина РФ

Показова для міжнародної судової практики справа бізнесмена Ігоря Мавлянова закінчилася тим, що американський суд визнав судові рішення Москви справедливими.

Справа розглядалася в нью-йоркському суді трохи більше року. Чому так далеко від батьківщини відповідача? Тому що саме туди він мігрував після визнання його банкрутом в РФ.

Передісторія справи

Банк ВТБ двома договорами надав позики одній з російських компаній. Поручителем по цим кредитним зобов’язанням став єдиний акціонер однієї з компаній-позичальників Ігор Мавлянов.

Настав момент, коли договірні зобов’язання були порушені. Банк звернувся до суду з позовом до компанії-позичальника, а після – до поручителя. Відповідач активно заперечував борг – за допомогою адвокатів оскаржував юридичну силу поручительств і банківський розрахунок боргу.

Московський суд, незважаючи ні на що, визнав вимоги кредитора обґрунтованими. Відповідач рішення суду оскаржив в порядку апеляції та касації, але це йому нічого не дало. Закон був на стороні банку.

Відповідача в арбітражному порядку визнали особистим банкрутом і він, в надії, що «з очей долой, із серця геть», переїхав жити до Америки. Але, для банку мабуть справа вже набула принциповий характер. До суду Нью-Йорка надійшла заява про стягнення боргу на підставі судового рішення РФ.

Розгляд позову в Нью-Йорку …

«Тривав трохи більше року. Позовна вимога була задоволена. Американський суд вирішив, що бізнесмен повинен сплатити банку не тільки сам борг і судові витрати в доларовому еквіваленті, але також додав до позову 9% річних за користування позиковими коштами.»

У суді США адвокати відповідача стверджували, що московський суд виніс рішення з порушенням. Також вони звинуватили банк у тому, що він порушує процедуру банкрутства – претендує отримати свої гроші в обхід інших кредиторів. Правозахисники також заявили про політизованість справи і вимагали відхилення позову через суперечки між країнами.

Згідно із законодавчими нормами штату Нью-Йорк, судове рішення іноземної держави не може бути легалізовано в Нью-Йорку, якщо воно не є остаточним, якщо закордонний суд не був наділений персональної юрисдикцією щодо відповідачів і якщо воно було винесено без дотримання об’єктивного судового процесу або не забезпечення процедурних правил належного відправлення правосуддя.

Американський суддя порахував, що в даній ситуації доводи адвокатів відповідача абсолютно безпідставні. Рішення Московського суду було визнано повністю законним, яке маэ повну юридичну силу, отже, підлягає виконанню.

Ключові моменти розгляду

Політична напруженість між країнами має місце бути, але …. Очевидно, що система правосуддя, може усуватися від цього фактора і діяти в рамках закону і об’єктивно оцінювати ситуацію.

Для того щоб банк отримав свої гроші, американський суд прийняв забезпечувальні заходи щодо активів відповідача. Активи, зауважимо, чималі, нерухомість боржника за попередніми оцінками коштувала майже 9 млн. доларів.

Аналізована справа показує реальність стягнення боргів, навіть за кордоном. Ситуації описана коротко. «За кадром» цього стягнення міжнародного боргу стоїть величезна робота юристів банку, які провели її якісно і професійно, що підтверджується відповідними судовими рішеннями Росії і Америки.

19.09.2021

964

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Висновок ВСУ про неможливість примусового виселення

За загальним законодавчим правилом власник має право виселити зі своєї житлової нерухомості особу, яка там проживає без достатніх підстав, але… Сама собою наявність права власності не завжди автоматично надає власнику можливість виселити (виписати з квартири або з будинку) того, хто там просто прописаний і проживає, не будучи власником! За наявності «спірності» щодо виселення справа стандартно […]

ВСУ прокуратурі – друг і товариш! Не вірите? Читайте!

Розглянута ВСУ справа №638/8636/17-ц від 13.05.2020 було закрита правовим висновком, згідно з яким бездіяльність прокуратури не є доказом заподіяння моральної шкоди, отже, компенсуванню не підлягає! Спочатку позов ініціював громадянин, який вважає, що бездіяльність правоохоронної системи карається? Він вирішив, що стягнення компенсації моральної шкоди з прокуратури, що не захистила його цивільні права – цілком реалізований захід! […]

Відеокамери, що «дивляться» на сусідів, порушують їх права

Є прислів’я, в якій говориться, що Бог бачить все, а сусіди – ще більше! Так воно і є! Причому в деяких випадках це відбувається буквально. Історія про сусідів, які встановили відеокамери, спрямовані на сусідський двір, закінчилася в ВСУ правовим висновком у справі №279 / 2012/17 від 03.03.2020. Отже, до суду звернувся звичайний громадянин. Він вимагав […]

ВСУ. Юрисдикція корпоративних спорів між учасниками АТ

Верховний Суд України відповів на запитання, в яких судах розглядаються спори, що виникають із корпоративних відносин між діючими та вибувшими учасниками товариств, щодо визнання недійсними рішень загальних зборів, внесення змін до статуту, а також у яких судах здійснюється розірвання договорів про купівлю-продаж часток у статутному капіталі та цінних паперів. Так, Верховний Суд України (судова палата […]

Договірні зобов’язання і розстрочка судового рішення

Велика Палата ВСУ правовим висновком у справі № 916/190/18 від 04.06.19 відповіла на питання, чи припиняє розстрочка виконання судового рішення договірне зобов’язання? Згідно з оприлюдненим висновком розстрочка по суті лише впливає на саму процедуру примусового виконання рішення, при цьому природа договірної заборгованості залишається незмінною, оскільки: Актуальний законодавчий порядок припинення зобов’язання або відкриття виконавчого провадження за […]

ВСУ: Відповідальність добросовісного набувача

Через «неуважність» нотаріуса, людина мало не втратила купленого за власні кошти житла! Її «врятував» ВСУ. Справа №645/4220/16-ц від 13.11.2019 До суду звернувся громадянин із позовом до двох осіб та третьої особи — нотаріуса, вимагаючи визнання недійсним договору купівлі-продажу та витребування майна з незаконного володіння. Як обґрунтування позову позивач вказав на таке: Є встановлений факт родинних […]