Uk
Залишити заявку

Успішна стратегія судового захисту в справі за нетверезе водіння

Професійна юридична допомога нерідко забезпечує успішне оскарження рішення суду першої інстанції. Дивіться самі, як можуть розвиватися події на одному свіжому прикладі.

Пенсіонеру, інваліду ІІІ групи, загрожував штраф в розмірі 10200 грн. і позбавлення водійських прав строком на 1 рік.

Згідно з постановою місцевого суду, 2 серпня 2020 року в 1 годину 45 хв громадянин керував автомобілем марки «Mersedes Benz» в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив п.2.9 (а) ПДР. Події відбувалися в райцентрі Хмельницької області.

Висновок суду про винність обвинуваченого у вчиненні правопорушення, за ч.1 ст.130 КУпАП базувався:

  • на даних протоколу від 02.08.2020 року;
  • на особистих поясненнях правопорушника;
  • на рішенні медустанови за результатами медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
  • на відеозаписі з нагрудної камери поліцейського.

Як в даному випадку діяв адвокат?

Захист інтересів в суді апеляційної інстанції був побудований блискуче!

Для оскарження постанови місцевого суду використовувалися такі аргументи:

По-перше, залучений до відповідальності громадянин, автомобілем, який фігурує в справі, взагалі не керував. З відеозапису неможливо достовірно підтвердити той факт, що саме він був за кермом.

По-друге, огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки авто було проведено поліцейськими з порушеннями. А саме – відсутні свідчення двох свідків, що підтверджують відмову громадянина пройти відповідний огляд.

По-третє, огляд на стан сп’яніння в медустанові проведено з порушенням вимог ч.4 ст.266 КУпАП, більш ніж через 2:00 години з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Навіть при відсутності юридичних знань український водій з великою ймовірністю відреагує на згадку формулювання «притягнення до відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП». Судами виноситься значна кількість постанов за цією статтею. Поряд з цим, не завжди постанова місцевого суду – це точка в подібній справі.

Які висновки зробив апеляційний суд?

У протоколі не вказані свідки відмови від проведення огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу. Також матеріали справи не містять і їх письмових пояснень. Також не були допитані такі свідки і судом першої інстанції.

Згідно з роз’ясненнями поліцейських, такі свідки нібито були. Однак їх дані не були вказані в протоколі, і їх неможливо було ідентифікувати за відеозаписом. Відсутність свідків дає апеляційному суду підстави вважати, що протокол про адміністративне правопорушення не є належним, допустимим доказом і актом обвинувачення.

З урахуванням викладеного, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, а провадження у справі припиненню в зв’язку з відсутністю в діях громадянина складу адміністративного правопорушення.

Які підсумки можна підвести?

Поліцейські припускаються помилок при оформленні матеріалів по таких справах. Скориставшись послугами юриста з досвідом, можна знайти необхідні зачіпки для оскарження постанови про притягнення до відповідальності.

Пенсіонер в даному випадку відбувся «легким переляком» завдяки вдалому вибору адвоката. А поліцейські отримали черговий урок – треба бути уважніше і оформляти документи ретельно. 

14.10.2020

229

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Експертний висновок про «ймовірності підробки» – не аргумент

У ВСУ потрапила справа №760/ 10691/18, в ході якої оскаржувалася дійсність договору купівлі-продажу, який, за твердженням позивача, нею не підписувався! За підсумками розгляду 04.09.19 було оприлюднено правовий висновок! ВСУ визначив, що висновок експерта про те, що підпис «ймовірно підроблений», не може служити безумовним, допустимим, належним доказом для прийняття судом рішення про те, що він дійсно […]

З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

Нагадування! Матеріал присвячений стягненню боргів із іноземних юридичних осіб, зокрема, з боржників – резидентів РФ. Діємо за принципом “на війні всі засоби хороші”, а саме – застосовуємо всі можливі інструменти для стягнення. Вже розглянули «інкасування розрахункових рахунків дебіторів» та «співпрацю з приставами». Переходимо до способу, який допоможе, якщо попередні варіанти не спрацювали або їх неможливо […]

Стягнення на іпотеку – не привід для заборони на виїзд з країни

ВСУ не дозволив банку заборонити своїм боржникам виїжджати за межі України, оскільки в ЦПКУ немає такого заходу забезпечення позовних вимог, як тимчасове обмеження права на виїзд за кордон, навіть якщо щодо іпотечного майна розпочато процедуру звернення стягнення. Короткий огляд обставин справи Банк звернувся до суду з проханням встановити заборону на виїзд за кордон своєму клієнтові […]

Проблемні аспекти стягнення боргу за рішенням іноземного суду

Знову про легалізацію іноземного рішення суду в Україні. Сьогодні — про одну з проблем, з якою систематично стикаються резиденти Польщі, які продали товар або надали послугу українській компанії. Інформація буде корисною тим, хто вже зіткнувся з проблемою та стане інформативно цікавою для тих, хто планує співпрацю з українськими компаніями. Знання допоможе останнім не зробити помилку […]

ВСУ про тлумачення договорів за принципом contra proferentem

ВСУ «згадав» про принцип «contra proferentem»! Постановою у справі № 756/1381/17-ц від 25.03.2020 закріпив правовий висновок, що базується на цій доктрині. Він говорить: «Якщо тлумачення змісту письмової домовленості у вигляді загальних прийомів неможливо, використовується тлумачення contra proferentem — слова тлумачаться проти того, хто їх у ньому зафіксував!» Першопричиною формування зазначеного висновку став позов мешканців котеджного […]

ВСУ про виконання зобов’язань у фіктивній угоді

Фіктивні угоди з житловою нерухомістю — це ризик залишитися без даху над головою. Не зовсім зрозуміло, чим думав громадянин, який фіктивно продав свою квартиру іншим людям, які мали на меті оформлення кредиту в банку під заставу цієї нерухомості. У результаті йому довелося відстоювати житло у ВСУ, який справедливо розсудив, що закон не в змозі захистити […]