Uk
Залишити заявку

Суддя у відпустку – грабіжники на свободу!

Головним «героєм» цього матеріалу став суддя, який пішов у відпустку, не врегулювавши всі свої поточні справи, за що і був покараний. На думку дисциплінарного органу, що застосував санкції, ініційовані прокуратурою, питання, яке повинен був вирішити суддя, не було складним і обставин, що ускладнювали його вирішення, також не було.

Передісторія для розуміння

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу, відкриту за скаргою керівника прокуратури щодо судді.

«Скаржник» повідомив Раді про те, що суддя під час розгляду однієї з кримінальних справ «проігнорував» обов’язок вжити заходів для розгляду клопотання прокуратури – не продовжив терміни утримання під вартою двох обвинувачених осіб в пограбуванні, з’єднаному з насильством.

«Прокурор вказав у скарзі, що нерозглянуті суддею клопотання, фактично стали причиною неможливості здійснення подальших процесуальних дій. Наслідком цього стало закінчення терміну тримання обвинувачених під вартою».

В середині липня прокуратура подала клопотання про продовження цього терміну ще на 2 місяці, оскільки у судді «намічався» вихід у чергову відпустку (з 03.08. по 04.09). В кінці липня суддя призначив підготовче судове засідання на 17 вересня, хоча знав, що термін утримання обвинувачених під вартою, закінчиться раніше – 16 серпня.

Прокуратура «попросила» суддю врахувати цей момент – вирішити проблему до 16 серпня. Суддя «відреагував» на прохання 30 липня – повідомив прокуратуру про те, що клопотання не може бути розглянуто до проведення підготовчого судового засідання, а також звинуватив сторону звинувачення в тиску на себе.

Суддя пішов у відпустку …

Строки тримання під вартою минули, обвинувачені в насильстві і грабежі громадяни опинилися на волі, а вчинок судді прокуратура передала на розгляд дисциплінарного органу!

Повний сил після відпустки суддя на свій захист заявив, що звинувачення проти нього є абсолютно безпідставними, оскільки:

  1. Справа «попала» до нього по «волі» протоколу автоматизованого розподілу, і він отримав її лише 27 липня, в цей же день він призначив підготовче засідання на 17 вересня (в інші дні він був зайнятий), а вже 31 липня у нього був останній робочий день перед відпусткою.
  2. Призначення попереднього судового засідання протягом 5 робочих днів, на його думку, було б грубим порушенням вимог КПКУ, як і розгляд клопотання до проведення попереднього слухання по справі.
  3. Законом не передбачено обов’язку судді призначати підготовче засідання до завершення терміну дії запобіжних заходів, а також цьому перешкоджало наявність заяви про відвід, яку подав кримінальний адвокат обвинувачених.

Прокуратура доводи судді нівелювала

72 години! Саме стільки часу закон надає судді на вирішення питання, якщо воно не врегульовано (неоднозначно врегульовано) положеннями законодавства.

Норма про 72 години говорить, що вирішення судом питання щодо запобіжних заходів реалізується в порядку, передбаченому главою 18 КПКУ невідкладно, але не пізніше 72 годин з моменту надходження клопотання.

Від початку відкриття провадження до початку відпустки у судді було цілих 5 днів, але він не вирішив проблему, за що і був покараний, адже питання продовження терміну утримання злочинців за гратами, було цілком вирішуваним і абсолютно не складним.

13.10.2021

19

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
КСУ: звільняти працівника-контрактника у відпустці теж не можна

КСУ рішенням щодо конституційної скарги у справі № 6-р (II)/2019 від 04.09.2019 категорично «заборонив» роботодавцям звільняти своїх співробітників, які перебувають у відпустці або не працюють через настання тимчасової непрацездатності! КСУ при цьому зазначив, що на ситуацію абсолютно не може впливати той факт, що трудові відносини працівника і роботодавця оформлені трудовим договором (контрактом). Тобто, ніякого працівника […]

Борги за комуналку не переходять автоматично до нових власників

У разі нестачі коштів на покупку житла, деякі громадяни свідомо йдуть на придбання квартири або будинку «з боргами». За наявності суттєвих заборгованості за комунальні послуги власник готовий продати свою житлову нерухомість з хорошою знижкою. Розмір такої знижки зазвичай покриває заборгованість з лишком. І всі при цьому задоволені. Колишній власник позбавляється від проблемної нерухомості, яку він […]

Що ж «коштує» будинок побудувати? Роз’яснення Мінрегіону!

Мати своє житло – це норма! Його можна купити, отримати від держави або побудувати самостійно! Останній спосіб – самий трудомісткий, але цілком реальний, оскільки … Чинне законодавство передбачає право кожного громадянина побудувати собі будинок і зробити це можна за спрощеною процедурою! Але, не кожен користується цим правом, адже «бюрократична тяганина» в нашій країні аж ніяк […]

ВСУ про дійсність договору після заміни в ньому 1-ї сторінки

Неможливість встановлення певних обставин не звільняє учасників процесу від необхідності доведення їх! Такий висновок оприлюднив ВСУ 25.09.19 за підсумками розгляду по справі №397/928/16-ц. Причиною спору стала заміна в договорі першої сторінки однієї зі сторін угоди без узгодження цього моменту з іншою стороною! Початкова сторінка містила запис «договір укладений на 10 років і закінчується 03.12.2017», а […]

КЦС: за «помилки» банкоматів клієнти платити не зобов’язані!

«За зайві гроші, видані банкоматом, клієнт відповідальності не несе, якщо немає доказів отримання коштів!» – висловився Касаційний цивільний суд постановою у справі №296/3921/15-ц. Ситуація в деталях! Клієнт Приватбанку знімає в «чужому» банкоматі певну суму грошей з кредитної картки, а отримує в 10 разів більше! Через тиждень погашає борг по кредитці з урахуванням комісійних. Банк не […]

Пристойна пенсія – не перешкода для витребування аліментів

Обов’язок дітей утримувати своїх батьків, які потребують допомоги встановлена ​​законодавством! Якщо діти не виконують її добровільно, то батьки мають право вимагати аліменти через суд і такі сімейні справи завжди складні, судова практика по ним постійно змінюється і доповнюється, а розібратися в них без консультації юриста по аліментах дуже важко. 5 вересня 2019 року ВСУ розглянув […]

lacomics.org