Uk
Залишити заявку

Стягнення через банкрутство – введення процедури спостереження та конкурсне провадження

Передмова! Якщо Ви зараз на цій сторінці нашого сайту, то попередні спроби «вибити» борг з боржника шляхом «інкасування розрахункових рахунків дебітора», «співпраці з приставами» та «стягнення з контролюючих осіб» до необхідного результату не привели, але…

Не все втрачено! Банкрутство – процедура спостереження та конкурсне провадження, наступний інструмент стягнення, доступний Вам, якщо сума основного боргу більше 300 тис. рублів, і Ви готові йти до кінця.

Важливий момент! До початку процесу стягнення заборгованості з іноземних фірм, будь-якої країни боржника, через процедуру банкрутства, слід мега-ретельно перевірити та оцінити активи боржника на предмет їх наявності та реальної вартості.

Тому що, якщо у боржника «порожній» баланс або його активів не вистачає для задоволення Ваших вимог, а розмір Вашого боргу менше 50% загальної кредиторської заборгованості, і Ви не перший кредитор у справі, який ініціює процедуру банкрутства, починати не варто.

Також слід розуміти, що процес буде «довгограючим» і дорогим. У цьому необхідно «запозичити» друга-арбітражного управляючого. Інакше шанси мінімальні!

Трохи обов’язкової теорії

Спостереження. Застосовується у справах про банкрутство до боржників. Мета – забезпечити збереження активів. Складові процедури: аналіз фінансового стану, складання реєстру вимог кредиторів, проведення перших зборів останніх.

Конкурсне провадження. Застосовується у справах про банкрутство до боржників «вже банкрутів». Мета – скажімо так, “діління по черзі”, справедливе задоволення вимог всіх, хто заявив про наявність таких кредиторів.

Тепер дії!

Перший крок такий самий, як у процедурі притягнення до субсидіарної відповідальності. Публікуємо повідомлення про намір на сайті fedresurs.ru, після закінчення 15 к/д – йдемо в арбітраж для подання заяви, якою вимагаємо визнати боржника банкрутом.
Другий крок – суд. Під час засідання постане питання про те, хто фінансуватиме банкрутство. За законом, воно оплачується за рахунок майна боржника, якщо такого немає, сплачує перший кредитор шляхом внесення на депозитний рахунок суду суми +-250 тис. рублів (другий варіант – надання письмових гарантій оплати).
Третій крок – чекаємо. Спостереження триває близько 4 міс., а після нього набирає чинності конкурсне провадження, що триває 6 міс. Після чого розпочинаються торги — продаж активів боржника, гроші від яких і йдуть, власне, на задоволення вимог кредиторів.

Корисні нюанси

На будь-якому етапі процедури банкрутства закон надає сторонам право припинити провадження у справі через підписання мирової угоди!
Контролюючих осіб боржника можна також притягнути до субсидіарної відповідальності у процесі конкурсного провадження за наявності законодавчих підстав.
Потрібно бути готовим до сюрпризів від боржника, який бажає встановити контроль над банкрутством, наприклад, поява заборгованості, що виникла, «заднім числом».
Процес вибивання боргів і так дорогий, тому не варто економити на допомозі юриста, консультація, надана вчасно, може допомогти стягнути борг швидше та без зайвих витрат.

08.02.2022

23

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
ВСУ пояснив, як стягнути моральну шкоду з держави

Касаційна палата Верховного Суду України показала громадянам, що «недоторканну» по переконаності багатьох державу, теж можна притягнути до відповідальності! Висновком, що міститься в постанові по справі № 823/782/16 від 15.08.19, КАС ВС «покарав» держорган за неналежний розгляд заяви звичайного громадянина, зобов’язавши орган влади виплатити останньому моральну компенсацію. Передісторія спору полягала в наступному: Відділення виконавчої дирекції Фонду […]

ВСУ про втрату права користування житлом через непроживання

Постановою по справі №465/7083/13-ц від 10.07.19 Верховний Суд України надав свого роду житлову юридичну консультацію, відповівши на питання, чи є сам по собі факт непроживання неповнолітніх осіб в квартирі безумовною юрпідставою для втрати ними права користування житловою площею. Питання виникло в ході розгляду за позовом особи, який просив у суді визнати факт втрати користування квартирою […]

Закінчення терміну ПД – основа для припинення іпотеки?

ВСУ оприлюднив правовий висновок, що регламентує аспекти припинення зобов’язань та іпотеки через закінчення строків позовної давності. Аналізуємо! Передісторія висновку у справі №522/12443/17-ц від 22.01.2020 Розглядалася позовна вимога про визнання недійсним договору купівлі-продажу квартири, зустрічний позов про усунення перешкод у користуванні житлом шляхом виселення та зустрічний позов про стягнення коштів за договором позики. Усі позови місцевий […]

ВСУ виселив колишнього чоловіка-алкоголіка без його згоди

Алкоголізм — бич нашого суспільства та сімейного життя, зокрема. Через нього розпадаються сім’ї, а за цим виникають житлові проблеми. Одна з них була розглянута у Верховному Суді України. Ця інстанція допомогла колишній дружині чоловіка-алкоголіка, виселити його зі свого будинку. Передісторія До суду з позовом до колишнього чоловіка звернулася його колишня дружина. Вимагала позбавити його права […]

Коли виселення з іпотечного житла «нікуди» неможливе?

Найкорисніший правовий висновок ВСУ у справі №761/22755/18 від 06.11.2019 — юридична допомога (консультація), життєва історія про те, як банку не вдалося виселити «в нікуди» позичальника-неплатника з іпотечної квартири! Передісторія розгляду До суду звернувся банк із позовом про виселення з квартири та зняття осіб з реєстрації. Мотивація позову: «Банк набув на спірне житло право власності відповідно […]

КГС-ВСУ: що повинен з’ясувати госпсуд до того, як відмовить у позові?

Об’єднана палата КГС ВС України висловилася щодо мотивації відмов у розгляді позовних заяв. У постанові по справі № 910/6642/18 від 14.06.19 судам роз’яснили, що саме вони повинні з’ясовувати до того, як виносити рішення про відмову в позові при розгляді господарських спорів в контексті застосування ст. 16 ГКУ та частини 1 ст. 2 ГПКУ. КХС ВСУ […]