Uk
Залишити заявку

Рейдер в судовій мантії і з «корочкою» адвоката, нонсенс? Зовсім ні!

Судді, адвокати та співробітники органів юстиції теж люблять гроші! Іноді для поліпшення свого фінансового благополуччя вони використовують свої зв’язки і повноваження! Деякі знаходять собі прибуткове «хобі», наприклад, займаються рейдерством.

Співробітники СБУ розкрили злочинну схему, реалізовану «рейдерами в судових мантіях» за допомогою адвокатів і колишніх співробітників органів юстиції.

Схема була простою – на підставі судових рішень, що виносяться суддями на підставі підробленої документації, переоформлялася чужа власність.

Злочинна група діяла в межах декількох регіонів, займаючись перереєстрацією прав власності на об’єкти державної, комунальної та приватної форм власності:

  1. У конкретні потрібні суди подавалися позовні заяви, підкріплені підробленими документами.
  2. Відповідні судді виносили потрібні судові рішення, на підставі яких проводилися реєстраційні дії.
  3. В результаті права на об’єкти нерухомості, в основному земельні ділянки, отримували фіктивні власники.

За попередніми оцінками СБУ, рейдери заробили на цьому «хобі» близько півтора мільярда гривень!

Угрупування складалося з 7 активних членів, в будинках яких були виявлені штампи, печатки, готові підроблені документи та інші «інструменти», які використовувалися ними для провадження протизаконної діяльності.

«Як бачимо, рейдером у нас в країні може бути кожен, в тому числі і суддя, який одним рухом руки може вирішити долю будь-якого майна. Подальше доведення факту належності майна конкретному власнику може тривати роками і не факт, що саме Ваше визнання права власності в суді буде реалізовано за законом, оскільки дуже вже «прибуткова справа це рейдерство», як виявляється».

Саме тому юристи настійно рекомендують всім і кожному контролювати своє майно самостійно або за допомогою будь-якої юридичної фірми!

Що дає відстеження статусу нерухомості в Реєстрі речових прав? Можливість вчасно зреагувати на захоплення, поки майно не «перекочувало в десяті руки», вирвати з яких його на практиці дуже важко!

В ідеалі, відразу після того як Ви дізналися, що статус Вашої власності змінився, необхідно писати заяву в поліцію і звертатися до суду з позовною заявою про скасування проведених незаконних  рейдерських дій.

Таким чином можна повернути активи швидко і без особливих витрат, тим більше, що зовсім недавно влада змінила Порядок надання відомостей з Держреєстру і дізнатися про те, хто цікавився нерухомістю, і відповідно підозрюється в захопленні, можна без особливих зусиль. 

23.08.2019

289

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
ВСУ: ПРОХОДЖЕННЯ МЕДКОМІСІЇ В РОБОЧИЙ ЧАС — НЕ ПРОГУЛ!

ВСУ розглянув справу № 699/640/18 (провадження № 61-17310св19) та 04.12.2019 сформував правовий висновок, яким «поставив на місце» роботодавця, який звільнив співробітницю за «прогульною статтею». Прогулом він порахував день, коли вона проходила медогляд. ДЕТАЛІ СПОРУ Працівниця ВЧ звернулася до суду з позовом про поновлення її на роботі та про оплату їй часу вимушеного прогулу. У суді […]

ВСУ про «узаконення нерухомості з перешкодами»

ВСУ допоміг інвестору! Висновком у справі №761/5598/15-ц від 24.04.2019 визнав його законні права у судовому порядку! Історія в деталях У 2003 році фізособа-інвестор та юрособа-забудовник уклали договір пайової участі у фінансуванні будівництва. Сторони зобов’язалися спільно діяти задля досягнення спільної мети — зведення багатоквартирного будинку для введення його в експлуатацію. Об’єктом пайової участі стала «двушка», за […]

ВП-ВСУ «заборонила» Привату стягувати % і штрафи за кредитками

Рішенням у справі № 342/180/17 від 03.07.19 ВП-ВСУ «зламала» встановлену судову практику щодо стягнення простроченої заборгованості за кредитними картками ПриватБанку! З цієї дати умови і правила надання банківських послуг, розміщені на сторінках сайту ПриватБанку: Не вважаються публічною офертою і відповідно невід’ємною частиною кредитних угод. Підписання позичальником заяви у відділенні банку, автоматично не буде приєднувати його […]

Чи законна передача землі в суборенду в обхід орендодавця?

Передача орендованої землі в суборенду без узгодження з власником, чи є законною? Якщо так, то в яких випадках? Якщо ж ні, то, коли? Що говорить нам закон про це і як вирішуються судові тяжби між сторонами таких правовідносин, які через незнання нормативних правил порушують законодавство? Так, орендно-договірні правовідносини, в тому числі суборенду земельних ділянок, регламентує […]

Сімейні розбирання через торговельний павільйон припинив ВСУ

Постановою у справі №202/3788/18 від 08.04.2020 ВСУ припинив сімейне розбирання щодо торгового павільйону, який подружжя ділило протягом кількох років. Суд визначив, що торгівельний намет є рухомим майном, угоди щодо якого не підлягають держреєстрації, але воно є спільною сумісною власністю. Відповідно, поділ цього спільного майна подружжя повинен проводитись за всіма законодавчими правилами! Раніше! Щаслива сім’я купила […]

ВСУ про дійсність договору після заміни в ньому 1-ї сторінки

Неможливість встановлення певних обставин не звільняє учасників процесу від необхідності доведення їх! Такий висновок оприлюднив ВСУ 25.09.19 за підсумками розгляду по справі №397/928/16-ц. Причиною спору стала заміна в договорі першої сторінки однієї зі сторін угоди без узгодження цього моменту з іншою стороною! Початкова сторінка містила запис «договір укладений на 10 років і закінчується 03.12.2017», а […]