Uk
Залишити заявку

Прописана в будинку бабусі внучка, даруванню – не перешкода!

Бабуся в суді довела своє право дарувати житло, незважаючи на факт реєстрації в ньому маленької внучки! ВСУ висновком у справі №385/1598/18 визначив, що вона не один з батьків і не той, хто його замінює, отже, вільна в праві відчуження!

Діло було так!

До суду в інтересах малолітньої доньки звернулася її мама. Зажадала визнання договору дарування житла, в якому вона з дочкою прописана і проживає. Житло було подаровано бабусею внучки своїй дочці (тітці позивачки).

Суд першої інстанції позов задовольнив. Апеляція вказане рішення підтримала. Дарування визнали недійсним, оскільки воно було реалізовано без дозволу органів опіки та піклування, отже, порушило права дитини.

Сімейні розбірки продовжилися в ВСУ!

Бабуся-дарувальниця виявилася не така проста. Своє право відчужувати свою власність вона вирушила відстоювати в ВСУ.

У касаційній скарзі вона заявила, що внучці вона не мама і той факт, що дитина прописана і проживає в її будинку, не зобов’язує її утримувати і забезпечувати дівчинку!

Щодо претензій позивачки, бабуся вказала суду на те, що майнових прав на будинок у останньої немає, отже, немає і підстав претендувати на що-небудь, в тому числі і для дитини.

Право користування житлом у дитини є, але права власності факт прописки аж ніяк не породжує!

«Очевидно, що  дозволу органів опіки та піклування на відчуження житла бабуля не потребувала. Остаточно її в цьому праві затвердив ВСУ постановою по справі №385 /1598/18 від 10.02.2021. Головним аргументом в цьому рішенні став той факт, що бабуся внучці – не мама, не тато і не особа, яка замінює батьків».

Було-б інакше, якби …

Бабуся удочерила внучку або була б їй: опікуном, піклувальником, патронатним вихователем, прийомною матір’ю, батьком-вихователем дитячого будинку, фактичним вихователем дитини сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Всі ці статуси, які породжують обов’язки щодо дитини, встановлені і регулюються СКУ, але бабуся в описаному випадку, жодним з них не володіла.

Робимо висновки!

Закон виявився на боці бабусі! ВСУ встановив неправоту своїх колег з попередніх інстанцій і договір дарування визнали дійсним!

Судячи з усього, у бабусі був хороший адвокат, який сімейні розбірки не припинив, але цінну в наші часи нерухомість, в буквальному сенсі врятував.

Очевидно, що послуги адвоката по сімейних справах для вирішення таких ситуацій просто необхідні.

Адже воля випадку (в цій ситуації – воля суддів), могла виявитися абсолютно несправедливою і той, хто має право дарувати, міг бути його позбавлений. 

18.05.2021

47

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Рейдер в судовій мантії і з «корочкою» адвоката, нонсенс? Зовсім ні!

Судді, адвокати та співробітники органів юстиції теж люблять гроші! Іноді для поліпшення свого фінансового благополуччя вони використовують свої зв’язки і повноваження! Деякі знаходять собі прибуткове «хобі», наприклад, займаються рейдерством. Співробітники СБУ розкрили злочинну схему, реалізовану «рейдерами в судових мантіях» за допомогою адвокатів і колишніх співробітників органів юстиції. Схема була простою – на підставі судових рішень, […]

Підробити документ і не потрапити за ґрати? Реально?

Цікаво судді судять! По-іншому і не скажеш, проаналізувавши справу №750 / 5469/18, яка дійшла до ВСУ і закінчилася оприлюдненням по ній правового висновку 03.03.2021. Спочатку був виправдувальний вирок … Райсуд дійшов висновку про невинність обвинуваченого у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ (підробка документів). Цим же вироком громадянина «заарештували на півроку» за […]

Відеокамери, що «дивляться» на сусідів, порушують їх права

Є прислів’я, в якій говориться, що Бог бачить все, а сусіди – ще більше! Так воно і є! Причому в деяких випадках це відбувається буквально. Історія про сусідів, які встановили відеокамери, спрямовані на сусідський двір, закінчилася в ВСУ правовим висновком у справі №279 / 2012/17 від 03.03.2020. Отже, до суду звернувся звичайний громадянин. Він вимагав […]

Побудували будинок? Правильно вводимо його в експлуатацію!

Влада продовжує піклуватися про те, щоб громадяни самі забезпечували себе житлом! Не так давно Мінрегіон роз’яснив нюанси спрощеної процедури будівництва житлового будинку, а тепер на офіційному сайті з’явилася деталізована процедура введення приватних будинків в експлуатацію. Аналізуємо процес! Ключова вимога від якої залежить вся подальша процедура – це те, що будинок повинен бути побудований відповідно до […]

Цивільний шлюб: спір через куплену в ньому квартиру

Сімейні розбірки – вічна тема! Навіть накопичений десятиліттями масив сімейного законодавства та судової практики, не містить відповідей на всі питання, що стосуються сімейних відносин! ВСУ в черговий раз довелося розбиратися в питанні, вважаються чи ні завірені нотаріусом свідчення свідків, юридичним підтвердженням цивільного шлюбу, а після вирішувати, ділиться чи ні квартира, куплена в цивільному шлюбі за […]

Українські суди по максимуму «ріжуть» адвокатські гонорари

Кожен поважаючий себе суддя, вважає своїм обов’язком максимально зменшити адвокатський гонорар. Це «явище» особливо болісне для юристів, що працюють на погодинній ставці. Чому так? Одному Богу відомо! Богу відомо, а правозахисникам – абсолютно незрозуміло, адже закон і практика ВСУ прямо говорять про те, що адвокат з погодинною оплатою має 100% право на отримання всіх належних […]

lacomics.org