Uk
Залишити заявку

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. Санкція була потрібна на стягнення грошових коштів з відповідача (стягнення міжнародних боргів).

Український суд повідомив відповідача про розгляд зазначеного клопотання про примусове виконання на території України рішення іноземного суду. Йому було запропоновано надати свої заперечення або відмовитися від їх надання.

Відповідач пропозицією скористався!

Заявив суду про те, що клопотання не може бути задоволене, оскільки суд РФ порушив процедуру повідомлення його про день, час і місце слухання справи. Рішення приймалося на підставі неправдивої інформації про це.

«Відповідач вказав на порушення російським судом ст. 55-й Мінській Конвенції «Про правову допомогу та …», ст. 6-ї Конвенції «Про захист прав людини …», статей 5, 10 і 15 Конвенції «Про вручення за кордоном судових та позасудових документів …», а також пункту 26 рішення Євросуду «Надточій проти України».

Український суд доводи відповідача визнав аргументованими!

Вивчив зазначені заперечення, що дозволяють відповідачу не платити позивачу борг і постановив наступне: «У задоволенні клопотання про визнання та надання дозволу на виконання та території України рішення Тульського суду про стягнення грошових коштів стягувачу відмовити!»

Чому так сталося? Тому що суд РФ порушив процедуру повідомлення відповідача про день, місце і час проведення судового засідання.

Конкретно – відправив йому судовий виклик звичайним поштовим (міжнародним) листом, а повинен був відправити його через компетентні органи юстиції з обов’язковим врученням.

Не можна не звернути увагу та той факт, що цей лист був єдиним, а не одним з багатьох, як «прозвучало» в рішенні російського суду.

У клопотанні було відмовлено!

Український суд аргументував рішення пунктом 2 частини 2-ї статті 468 ЦПКУ, що дозволяє відмовляти в задоволенні таких клопотань, якщо сторона, щодо якої воно прийнято, була позбавлена ​​можливості брати участь у судовому процесі через неповідомлення її про розгляд справи.

Саме так в уже згадуваній справі і було! Відповідач, скажімо так, сам або з юридичною допомогою (історія замовчує, але швидше за все, що з останнім), зміг законним способом уникнути сплати за рахунками, використавши помилки опонента проти нього самого.

03.09.2021

754

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
«Безпідставно отримані кошти» та «аванс» — різні поняття

ВСУ постановою у справі №910/21154/17 від 15.02.2019 розмежував поняття «аванс» та «безпідставно отримані кошти»! Оприлюднено правовий висновок Від самого початку! Одна юрособа звернулася до госпсуду з позовом до іншої юрособи про стягнення суми передоплати за договором виготовлення меблів за індивідуальним замовленням. Позов мотивований був тим, що підрядник взяті на себе зобов’язання не виконав (навіть не […]

Про «порятунок» конфіскованого житла шляхом його дарування рідним

Одним з «робочих» варіантів «порятунку» нерухомого майна від конфіскації / звернення на нього стягнення у рахунок погашення боргів, в народі завжди вважався варіант його перепису на родичів через складання договору дарування, фіктивність якого досить складно оскаржити. Складно, але можливо! ВСУ оприлюднив черговий правовий висновок, що встановлює протизаконну фіктивність правової угоди дарування майна родичам з метою […]

Побудували будинок? Правильно вводимо його в експлуатацію!

Влада продовжує піклуватися про те, щоб громадяни самі забезпечували себе житлом! Не так давно Мінрегіон роз’яснив нюанси спрощеної процедури будівництва житлового будинку, а тепер на офіційному сайті з’явилася деталізована процедура введення приватних будинків в експлуатацію. Аналізуємо процес! Ключова вимога від якої залежить вся подальша процедура – це те, що будинок повинен бути побудований відповідно до […]

КСУ: звільняти працівника-контрактника у відпустці теж не можна

КСУ рішенням щодо конституційної скарги у справі № 6-р (II)/2019 від 04.09.2019 категорично «заборонив» роботодавцям звільняти своїх співробітників, які перебувають у відпустці або не працюють через настання тимчасової непрацездатності! КСУ при цьому зазначив, що на ситуацію абсолютно не може впливати той факт, що трудові відносини працівника і роботодавця оформлені трудовим договором (контрактом). Тобто, ніякого працівника […]

Нюанси угод, вчинених особами, які не усвідомлюють своїх дій

«Всі угоди, реалізовані особами, які в момент їх вчинення не усвідомлювали свої дії в повній мірі, підлягають визнанню недійсними, але їх визнання в суді такими повинно здійснюватися після повного дослідження матеріалів справи!» – такий висновок зробив ВСУ 18.09.19 за підсумками розгляду справи №311/3823/15-ц. Історія спору До суду з вимогою визнати недійсність довіреності і, реалізований на […]

Сімейні розбирання через торговельний павільйон припинив ВСУ

Постановою у справі №202/3788/18 від 08.04.2020 ВСУ припинив сімейне розбирання щодо торгового павільйону, який подружжя ділило протягом кількох років. Суд визначив, що торгівельний намет є рухомим майном, угоди щодо якого не підлягають держреєстрації, але воно є спільною сумісною власністю. Відповідно, поділ цього спільного майна подружжя повинен проводитись за всіма законодавчими правилами! Раніше! Щаслива сім’я купила […]