Uk
Залишити заявку

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. Санкція була потрібна на стягнення грошових коштів з відповідача (стягнення міжнародних боргів).

Український суд повідомив відповідача про розгляд зазначеного клопотання про примусове виконання на території України рішення іноземного суду. Йому було запропоновано надати свої заперечення або відмовитися від їх надання.

Відповідач пропозицією скористався!

Заявив суду про те, що клопотання не може бути задоволене, оскільки суд РФ порушив процедуру повідомлення його про день, час і місце слухання справи. Рішення приймалося на підставі неправдивої інформації про це.

«Відповідач вказав на порушення російським судом ст. 55-й Мінській Конвенції «Про правову допомогу та …», ст. 6-ї Конвенції «Про захист прав людини …», статей 5, 10 і 15 Конвенції «Про вручення за кордоном судових та позасудових документів …», а також пункту 26 рішення Євросуду «Надточій проти України».

Український суд доводи відповідача визнав аргументованими!

Вивчив зазначені заперечення, що дозволяють відповідачу не платити позивачу борг і постановив наступне: «У задоволенні клопотання про визнання та надання дозволу на виконання та території України рішення Тульського суду про стягнення грошових коштів стягувачу відмовити!»

Чому так сталося? Тому що суд РФ порушив процедуру повідомлення відповідача про день, місце і час проведення судового засідання.

Конкретно – відправив йому судовий виклик звичайним поштовим (міжнародним) листом, а повинен був відправити його через компетентні органи юстиції з обов’язковим врученням.

Не можна не звернути увагу та той факт, що цей лист був єдиним, а не одним з багатьох, як «прозвучало» в рішенні російського суду.

У клопотанні було відмовлено!

Український суд аргументував рішення пунктом 2 частини 2-ї статті 468 ЦПКУ, що дозволяє відмовляти в задоволенні таких клопотань, якщо сторона, щодо якої воно прийнято, була позбавлена ​​можливості брати участь у судовому процесі через неповідомлення її про розгляд справи.

Саме так в уже згадуваній справі і було! Відповідач, скажімо так, сам або з юридичною допомогою (історія замовчує, але швидше за все, що з останнім), зміг законним способом уникнути сплати за рахунками, використавши помилки опонента проти нього самого.

03.09.2021

46

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Успішна стратегія судового захисту в справі за нетверезе водіння

Професійна юридична допомога нерідко забезпечує успішне оскарження рішення суду першої інстанції. Дивіться самі, як можуть розвиватися події на одному свіжому прикладі. Пенсіонеру, інваліду ІІІ групи, загрожував штраф в розмірі 10200 грн. і позбавлення водійських прав строком на 1 рік. Згідно з постановою місцевого суду, 2 серпня 2020 року в 1 годину 45 хв громадянин керував […]

ВСУ пояснив, як стягнути моральну шкоду з держави

Касаційна палата Верховного Суду України показала громадянам, що «недоторканну» по переконаності багатьох державу, теж можна притягнути до відповідальності! Висновком, що міститься в постанові по справі № 823/782/16 від 15.08.19, КАС ВС «покарав» держорган за неналежний розгляд заяви звичайного громадянина, зобов’язавши орган влади виплатити останньому моральну компенсацію. Передісторія спору полягала в наступному: Відділення виконавчої дирекції Фонду […]

Затримали вихідну допомогу? Сплатіть штраф!

Перше, про що думає кожен громадянин, який залишає старе місце роботи, скільки грошей йому впаде на карту в якості вихідної допомоги. Природно, хоче побільше і це нормально! Роботодавець, який підписує наказ про звільнення, думає про те, як би заплатити менше! І його теж можна зрозуміти! Але, думка обох сторін трудових правовідносин не має абсолютно ніякого […]

Рейдер в судовій мантії і з «корочкою» адвоката, нонсенс? Зовсім ні!

Судді, адвокати та співробітники органів юстиції теж люблять гроші! Іноді для поліпшення свого фінансового благополуччя вони використовують свої зв’язки і повноваження! Деякі знаходять собі прибуткове «хобі», наприклад, займаються рейдерством. Співробітники СБУ розкрили злочинну схему, реалізовану «рейдерами в судових мантіях» за допомогою адвокатів і колишніх співробітників органів юстиції. Схема була простою – на підставі судових рішень, […]

ВСУ: стягнення боргів та заміна боржників у виконавчому провадженні

Велика Палата Верховного Суда Україна розібралась у питаннях, на кого по закону покладається зобов’язання погашення боргів за заміну первісного боржника двома – основним та субсидіарним на стадіях виконання судового рішення. «Заміна сторін нікого від відповідальності не звільняє, виконавчі дії вчиняються по відношенню до обох боржників!» – висловився ВСУ, оприлюднивши 26.06.19 відповідний правовий висновок у справі […]

ВСУ прокуратурі – друг і товариш! Не вірите? Читайте!

Розглянута ВСУ справа №638/8636/17-ц від 13.05.2020 було закрита правовим висновком, згідно з яким бездіяльність прокуратури не є доказом заподіяння моральної шкоди, отже, компенсуванню не підлягає! Спочатку позов ініціював громадянин, який вважає, що бездіяльність правоохоронної системи карається? Він вирішив, що стягнення компенсації моральної шкоди з прокуратури, що не захистила його цивільні права – цілком реалізований захід! […]

lacomics.org