Uk
Залишити заявку

Позивач погрожував судді, який не розтлумачив йому умови оренди

Навіть рішення з господарського спору може стати грунтом для погроз! Наприклад, розгляд однієї зі справ, в ході якого позивач просив розтлумачити йому окремі пункти договору оренди земельної ділянки, закінчився тим, що незадоволений ухваленим не на його користь судовим рішенням орендар, сприйняв це як особисту образу і пообіцяв судді, що він за це відповість!

Суддя спочатку запропонував позивачеві оскаржити рішення в порядку апеляції, а після, бажаючи внести ясність в ситуацію, поцікавився у позивача, чи не загрожує він йому.

Позивач відповів, що коли він загрожує, то люди розуміють це з першого слова, а в даному випадку він просто попереджає про те, що суддя пошкодує про прийняте рішення.

Через що виникла ситуація?

Підприємець звернувся до суду з уточнюючим позовом, в якому просив розтлумачити йому умови договору оренди земельної ділянки, який він орендував у місцевої ради.

Позивача цікавили конкретні пункти, щодо яких, на його думку, у нього і у орендодавця відсутнє однакове розуміння їх змісту.

Він вважав, що ці умови суперечать один одному і не узгоджуються з положеннями законодавства, отже, є причиною для спору.

«Позивач просив роз’яснити йому положення, що дозволяють переглядати розмір і суму орендної плати без внесення змін до договору до закінчення терміну його дії. Він «зачепився» за термін «переглядати», який, на його думку, підкріплену Академічним тлумачним словником, інтерпретуватися при складанні договорів може по-різному».

При цьому позивач також посилався на законодавчий порядок перегляду орендної плати, згідно з яким зміни вносяться після погодження сторонами і фіксуються письмово, а не проводяться автоматично.

Справа розглядалася довго! Позивач також домагався тлумачення умов пролонгації, додаткові угоди, торкнувся врегульовані спірні моменти по заборгованості та ін.

Підсумок розгляду «спору про перегляд»!

Суд, проаналізувавши всі обставини, в орендній угоді незрозумілих і ускладнюючих виконання позивачем договірних зобов’язань формулювань не знайшов.

Було прийнято рішення, що визначає, що позивач в момент підписання договору його умови розумів і не потребував їх тлумачення. В задоволенні позовних вимог, йому було відмовлено.

Така позиція суду дуже образила позивача, він вирішив уточнити у судді після засідання особисто, чому йому відмовили в задоволенні вимоги.

Відповідь судді про те, що, домагаючись роз’яснення умов, на його думку, позивач намагається внести зміни в договір, дійсність якого сумніву не підлягає, позивачеві не сподобалась і він висловив свою думку з цього приводу загрозою.

04.12.2019

9

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Поручителям! Штучна неплатоспроможність неможлива!

Виграна в суді справа, аж ніяк не означає, що кредитор автоматично отримає те, що йому заборгував позичальник! Одна з «відпрацьованих» схем серед позичальників банку полягає в тому, що вони відчужують майно на стадії судового розгляду або ж в період набрання судовим рішенням чинності. Головне в цій справі – встигнути будь-яким чином позбутися майна, поки на […]

Успішна стратегія судового захисту в справі за нетверезе водіння

Професійна юридична допомога нерідко забезпечує успішне оскарження рішення суду першої інстанції. Дивіться самі, як можуть розвиватися події на одному свіжому прикладі. Пенсіонеру, інваліду ІІІ групи, загрожував штраф в розмірі 10200 грн. і позбавлення водійських прав строком на 1 рік. Згідно з постановою місцевого суду, 2 серпня 2020 року в 1 годину 45 хв громадянин керував […]

Правовий висновок, що регламентує дарування частки в АТ

Велика Палата ВСУ постановою по справі №909/1294/15 від 01.10.19 «анулювала» висновок ВСУ у справі №33/45-09-1388 від 22.12.09, за допомогою якого суди розглядали суперечки про дарування учасниками акціонерних товариств часток в цих самих товариствах один одному. Дарування частки по-новому! Поступка частки в статутному капіталі товариства не вважається самостійним непойменованим договором, так як реалізується шляхом укладення договору […]

Борги за комуналку не переходять автоматично до нових власників

У разі нестачі коштів на покупку житла, деякі громадяни свідомо йдуть на придбання квартири або будинку «з боргами». За наявності суттєвих заборгованості за комунальні послуги власник готовий продати свою житлову нерухомість з хорошою знижкою. Розмір такої знижки зазвичай покриває заборгованість з лишком. І всі при цьому задоволені. Колишній власник позбавляється від проблемної нерухомості, яку він […]

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. Санкція була потрібна на стягнення грошових коштів з відповідача (стягнення міжнародних боргів). Український суд повідомив відповідача про розгляд зазначеного клопотання про примусове виконання на території […]

Рейдер в судовій мантії і з «корочкою» адвоката, нонсенс? Зовсім ні!

Судді, адвокати та співробітники органів юстиції теж люблять гроші! Іноді для поліпшення свого фінансового благополуччя вони використовують свої зв’язки і повноваження! Деякі знаходять собі прибуткове «хобі», наприклад, займаються рейдерством. Співробітники СБУ розкрили злочинну схему, реалізовану «рейдерами в судових мантіях» за допомогою адвокатів і колишніх співробітників органів юстиції. Схема була простою – на підставі судових рішень, […]

lacomics.org