Uk
Залишити заявку

Побудували будинок? Правильно вводимо його в експлуатацію!

Влада продовжує піклуватися про те, щоб громадяни самі забезпечували себе житлом! Не так давно Мінрегіон роз’яснив нюанси спрощеної процедури будівництва житлового будинку, а тепер на офіційному сайті з’явилася деталізована процедура введення приватних будинків в експлуатацію.

Аналізуємо процес!

Ключова вимога від якої залежить вся подальша процедура – це те, що будинок повинен бути побудований відповідно до вимог чинного законодавства.

Це означає наступне!

Про початок будівельних робіт особа повинна повідомити відповідні органи шляхом подачі відповідного повідомлення і дотримати при цьому всі вимоги до проектної документації!

Йдеться про житлові будинки індивідуального призначення до 500 м², дачні будинки не вище 2 поверхів (мансардний поверх не береться до уваги) такої же квадратури як для індивідуальних, та і про госпбудівлі і госпспоруди, а також про гаражі і споруди для благоустрою та озеленення.

Якщо «все відповідає», то можна йти далі!

Отримувати техпаспорт на будинок. Його видачею на договірній основі займаються юрособи або ФОП, які надають послуги, пов’язані зі створенням архітектурних об’єктів, що мають сертифікат на право проведення тих інвентаризації, виданий їм після проходження професійної атестації.

Подавати декларацію про готовність будинку до експлуатації. Куди? У місцевий структурний підрозділ Держархбудінспекції – особисто, поштою рекомендованим листом або через центр адмінпослуг. Розгляд декларації за законом триває 10 р/д, а після схвалення в техпаспорті робиться запис про готовність об’єкта.

В процесі легалізації споруди важливо не забути про те, що їй потрібна адреса, її можна привласнити на будь-якому з наступних етапів процедури:

  • в момент отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки;
  • після отримання дозволу на забудову;
  • після прийняття будинку в експлуатацію.

Реєстрація права власності на житловий будинок!

Будинок побудований, адреса присвоєна, залишається закріпити статус власника правовстановлюючим документом на житлову нерухомість, заселитися і жити довго і щасливо!

Важливий нюанс!

Недотримання процедури легалізації новобудови призведе до того, що вона буде вважатися самобудом, який узаконити можливо, але значно складніше і дорожче. Експерти рекомендують робити все спочатку правильно, а в разі нерозуміння процедури, щоб уникнути непорозумінь в майбутньому, краще попередньо отримати консультацію юриста з цього питання. 

06.09.2019

121

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Відеокамери, що «дивляться» на сусідів, порушують їх права

Є прислів’я, в якій говориться, що Бог бачить все, а сусіди – ще більше! Так воно і є! Причому в деяких випадках це відбувається буквально. Історія про сусідів, які встановили відеокамери, спрямовані на сусідський двір, закінчилася в ВСУ правовим висновком у справі №279 / 2012/17 від 03.03.2020. Отже, до суду звернувся звичайний громадянин. Він вимагав […]

Успішна стратегія судового захисту в справі за нетверезе водіння

Професійна юридична допомога нерідко забезпечує успішне оскарження рішення суду першої інстанції. Дивіться самі, як можуть розвиватися події на одному свіжому прикладі. Пенсіонеру, інваліду ІІІ групи, загрожував штраф в розмірі 10200 грн. і позбавлення водійських прав строком на 1 рік. Згідно з постановою місцевого суду, 2 серпня 2020 року в 1 годину 45 хв громадянин керував […]

Затримали вихідну допомогу? Сплатіть штраф!

Перше, про що думає кожен громадянин, який залишає старе місце роботи, скільки грошей йому впаде на карту в якості вихідної допомоги. Природно, хоче побільше і це нормально! Роботодавець, який підписує наказ про звільнення, думає про те, як би заплатити менше! І його теж можна зрозуміти! Але, думка обох сторін трудових правовідносин не має абсолютно ніякого […]

Українські суди по максимуму «ріжуть» адвокатські гонорари

Кожен поважаючий себе суддя, вважає своїм обов’язком максимально зменшити адвокатський гонорар. Це «явище» особливо болісне для юристів, що працюють на погодинній ставці. Чому так? Одному Богу відомо! Богу відомо, а правозахисникам – абсолютно незрозуміло, адже закон і практика ВСУ прямо говорять про те, що адвокат з погодинною оплатою має 100% право на отримання всіх належних […]

Підробити документ і не потрапити за ґрати? Реально?

Цікаво судді судять! По-іншому і не скажеш, проаналізувавши справу №750 / 5469/18, яка дійшла до ВСУ і закінчилася оприлюдненням по ній правового висновку 03.03.2021. Спочатку був виправдувальний вирок … Райсуд дійшов висновку про невинність обвинуваченого у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ (підробка документів). Цим же вироком громадянина «заарештували на півроку» за […]

Прописана в будинку бабусі внучка, даруванню – не перешкода!

Бабуся в суді довела своє право дарувати житло, незважаючи на факт реєстрації в ньому маленької внучки! ВСУ висновком у справі №385/1598/18 визначив, що вона не один з батьків і не той, хто його замінює, отже, вільна в праві відчуження! Діло було так! До суду в інтересах малолітньої доньки звернулася її мама. Зажадала визнання договору дарування […]

lacomics.org