Uk
Залишити заявку

Побудували будинок? Правильно вводимо його в експлуатацію!

Влада продовжує піклуватися про те, щоб громадяни самі забезпечували себе житлом! Не так давно Мінрегіон роз’яснив нюанси спрощеної процедури будівництва житлового будинку, а тепер на офіційному сайті з’явилася деталізована процедура введення приватних будинків в експлуатацію.

Аналізуємо процес!

Ключова вимога від якої залежить вся подальша процедура – це те, що будинок повинен бути побудований відповідно до вимог чинного законодавства.

Це означає наступне!

Про початок будівельних робіт особа повинна повідомити відповідні органи шляхом подачі відповідного повідомлення і дотримати при цьому всі вимоги до проектної документації!

Йдеться про житлові будинки індивідуального призначення до 500 м², дачні будинки не вище 2 поверхів (мансардний поверх не береться до уваги) такої же квадратури як для індивідуальних, та і про госпбудівлі і госпспоруди, а також про гаражі і споруди для благоустрою та озеленення.

Якщо «все відповідає», то можна йти далі!

Отримувати техпаспорт на будинок. Його видачею на договірній основі займаються юрособи або ФОП, які надають послуги, пов’язані зі створенням архітектурних об’єктів, що мають сертифікат на право проведення тих інвентаризації, виданий їм після проходження професійної атестації.

Подавати декларацію про готовність будинку до експлуатації. Куди? У місцевий структурний підрозділ Держархбудінспекції – особисто, поштою рекомендованим листом або через центр адмінпослуг. Розгляд декларації за законом триває 10 р/д, а після схвалення в техпаспорті робиться запис про готовність об’єкта.

В процесі легалізації споруди важливо не забути про те, що їй потрібна адреса, її можна привласнити на будь-якому з наступних етапів процедури:

  • в момент отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки;
  • після отримання дозволу на забудову;
  • після прийняття будинку в експлуатацію.

Реєстрація права власності на житловий будинок!

Будинок побудований, адреса присвоєна, залишається закріпити статус власника правовстановлюючим документом на житлову нерухомість, заселитися і жити довго і щасливо!

Важливий нюанс!

Недотримання процедури легалізації новобудови призведе до того, що вона буде вважатися самобудом, який узаконити можливо, але значно складніше і дорожче. Експерти рекомендують робити все спочатку правильно, а в разі нерозуміння процедури, щоб уникнути непорозумінь в майбутньому, краще попередньо отримати консультацію юриста з цього питання. 

06.09.2019

142

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Прописана в будинку бабусі внучка, даруванню – не перешкода!

Бабуся в суді довела своє право дарувати житло, незважаючи на факт реєстрації в ньому маленької внучки! ВСУ висновком у справі №385/1598/18 визначив, що вона не один з батьків і не той, хто його замінює, отже, вільна в праві відчуження! Діло було так! До суду в інтересах малолітньої доньки звернулася її мама. Зажадала визнання договору дарування […]

Українські суди по максимуму «ріжуть» адвокатські гонорари

Кожен поважаючий себе суддя, вважає своїм обов’язком максимально зменшити адвокатський гонорар. Це «явище» особливо болісне для юристів, що працюють на погодинній ставці. Чому так? Одному Богу відомо! Богу відомо, а правозахисникам – абсолютно незрозуміло, адже закон і практика ВСУ прямо говорять про те, що адвокат з погодинною оплатою має 100% право на отримання всіх належних […]

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. Санкція була потрібна на стягнення грошових коштів з відповідача (стягнення міжнародних боргів). Український суд повідомив відповідача про розгляд зазначеного клопотання про примусове виконання на території […]

Аспекти нарахування судового збору при стягненні іпотеки

«За вимогами про звернення стягнення на предмет іпотеки судовий збір обчислюється виходячи з вартості заставного майна, а не з розміру боргового зобов’язання!» – висловився ВСУ постановою по справі №307/ 23/18 від 02.10.19. Висновок був зроблений після розгляду касаційної скарги кредитора-стягувача на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими вони відмовили позивачу в розгляді позовних вимог. […]

ВСУ прокуратурі – друг і товариш! Не вірите? Читайте!

Розглянута ВСУ справа №638/8636/17-ц від 13.05.2020 було закрита правовим висновком, згідно з яким бездіяльність прокуратури не є доказом заподіяння моральної шкоди, отже, компенсуванню не підлягає! Спочатку позов ініціював громадянин, який вважає, що бездіяльність правоохоронної системи карається? Він вирішив, що стягнення компенсації моральної шкоди з прокуратури, що не захистила його цивільні права – цілком реалізований захід! […]

Пристойна пенсія – не перешкода для витребування аліментів

Обов’язок дітей утримувати своїх батьків, які потребують допомоги встановлена ​​законодавством! Якщо діти не виконують її добровільно, то батьки мають право вимагати аліменти через суд і такі сімейні справи завжди складні, судова практика по ним постійно змінюється і доповнюється, а розібратися в них без консультації юриста по аліментах дуже важко. 5 вересня 2019 року ВСУ розглянув […]

lacomics.org