Uk
Залишити заявку

Побудували будинок? Правильно вводимо його в експлуатацію!

Влада продовжує піклуватися про те, щоб громадяни самі забезпечували себе житлом! Не так давно Мінрегіон роз’яснив нюанси спрощеної процедури будівництва житлового будинку, а тепер на офіційному сайті з’явилася деталізована процедура введення приватних будинків в експлуатацію.

Аналізуємо процес!

Ключова вимога від якої залежить вся подальша процедура – це те, що будинок повинен бути побудований відповідно до вимог чинного законодавства.

Це означає наступне!

Про початок будівельних робіт особа повинна повідомити відповідні органи шляхом подачі відповідного повідомлення і дотримати при цьому всі вимоги до проектної документації!

Йдеться про житлові будинки індивідуального призначення до 500 м², дачні будинки не вище 2 поверхів (мансардний поверх не береться до уваги) такої же квадратури як для індивідуальних, та і про госпбудівлі і госпспоруди, а також про гаражі і споруди для благоустрою та озеленення.

Якщо «все відповідає», то можна йти далі!

Отримувати техпаспорт на будинок. Його видачею на договірній основі займаються юрособи або ФОП, які надають послуги, пов’язані зі створенням архітектурних об’єктів, що мають сертифікат на право проведення тих інвентаризації, виданий їм після проходження професійної атестації.

Подавати декларацію про готовність будинку до експлуатації. Куди? У місцевий структурний підрозділ Держархбудінспекції – особисто, поштою рекомендованим листом або через центр адмінпослуг. Розгляд декларації за законом триває 10 р/д, а після схвалення в техпаспорті робиться запис про готовність об’єкта.

В процесі легалізації споруди важливо не забути про те, що їй потрібна адреса, її можна привласнити на будь-якому з наступних етапів процедури:

  • в момент отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки;
  • після отримання дозволу на забудову;
  • після прийняття будинку в експлуатацію.

Реєстрація права власності на житловий будинок!

Будинок побудований, адреса присвоєна, залишається закріпити статус власника правовстановлюючим документом на житлову нерухомість, заселитися і жити довго і щасливо!

Важливий нюанс!

Недотримання процедури легалізації новобудови призведе до того, що вона буде вважатися самобудом, який узаконити можливо, але значно складніше і дорожче. Експерти рекомендують робити все спочатку правильно, а в разі нерозуміння процедури, щоб уникнути непорозумінь в майбутньому, краще попередньо отримати консультацію юриста з цього питання. 

06.09.2019

190

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Підробити документ і не потрапити за ґрати? Реально?

Цікаво судді судять! По-іншому і не скажеш, проаналізувавши справу №750 / 5469/18, яка дійшла до ВСУ і закінчилася оприлюдненням по ній правового висновку 03.03.2021. Спочатку був виправдувальний вирок … Райсуд дійшов висновку про невинність обвинуваченого у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ (підробка документів). Цим же вироком громадянина «заарештували на півроку» за […]

Заборона на виїзд за кордон: аспекти накладання та зняття!

ЦПКУ забороняє боржникам залишати країну! Це означає, що при спробі виїхати за кордон фізособа може раптом дізнатися про те, що саме їй робити це заборонено, оскільки до неї застосовано цей обмежувальний захід, встановлений як забезпечення виконання судового рішення. “Сюрприз”! Сплата боргу автоматично кордон не відкриває. Причина — процес зняття заборони законодавством врегульовано, але не безпосередньо, […]

ВСУ: стягнення боргів та заміна боржників у виконавчому провадженні

Велика Палата Верховного Суда Україна розібралась у питаннях, на кого по закону покладається зобов’язання погашення боргів за заміну первісного боржника двома – основним та субсидіарним на стадіях виконання судового рішення. «Заміна сторін нікого від відповідальності не звільняє, виконавчі дії вчиняються по відношенню до обох боржників!» – висловився ВСУ, оприлюднивши 26.06.19 відповідний правовий висновок у справі […]

ВП-ВСУ «заборонила» Привату стягувати % і штрафи за кредитками

Рішенням у справі № 342/180/17 від 03.07.19 ВП-ВСУ «зламала» встановлену судову практику щодо стягнення простроченої заборгованості за кредитними картками ПриватБанку! З цієї дати умови і правила надання банківських послуг, розміщені на сторінках сайту ПриватБанку: Не вважаються публічною офертою і відповідно невід’ємною частиною кредитних угод. Підписання позичальником заяви у відділенні банку, автоматично не буде приєднувати його […]

Відеокамери, що «дивляться» на сусідів, порушують їх права

Є прислів’я, в якій говориться, що Бог бачить все, а сусіди – ще більше! Так воно і є! Причому в деяких випадках це відбувається буквально. Історія про сусідів, які встановили відеокамери, спрямовані на сусідський двір, закінчилася в ВСУ правовим висновком у справі №279 / 2012/17 від 03.03.2020. Отже, до суду звернувся звичайний громадянин. Він вимагав […]

Виконання одного з рішень Верховного Суду Каліфорнії в Україні

Шлюби укладаються на небесах, а завершуються, в більшості випадків, в судах. Банально, але факт. Простіше, якщо подружжя є громадянами однієї країни, в якій проживають. Все ускладнюється, якщо рішення про припинення шлюбних відносин прийнято за кордоном, а подружжя при цьому є громадянами різних країн! І все стає ще складніше, коли предметом спору є місце проживання дитини! […]