Uk
Залишити заявку

Підробити документ і не потрапити за ґрати? Реально?

Цікаво судді судять! По-іншому і не скажеш, проаналізувавши справу №750 / 5469/18, яка дійшла до ВСУ і закінчилася оприлюдненням по ній правового висновку 03.03.2021.

Спочатку був виправдувальний вирок …

Райсуд дійшов висновку про невинність обвинуваченого у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ (підробка документів).

Цим же вироком громадянина «заарештували на півроку» за використання підробленого документа і «посадили» на 5 років без конфіскації майна за незаконне заволодіння транспортним засобом.

Виходячи з принципу поглинання, покарання вибрали одне – п’ятирічний термін без конфіскації і тут же «пошкодували» злочинця, звільнивши його від покарання з випробувальним терміном 3 роки.

Увага, інтрига!

Що ж накоїв громадянин? Всього-то на все підробив паспорт померлого – вклеїв в нього чужу фотографію і взяв разом з другом «в лізинг з викраденням» за цим документом машину з автосалону!

Той факт, що злочинець за такий серйозний проступок залишився практично безкарним, природно, обурив органи прокуратури і вони дали справі подальший хід!

Пішов розбір польотів!

Виникло питання: «Як суд міг визнати практично невинним громадянина, який: вклеїв свою фотографію в паспорт померлої людини і разом з подільником за цим документом спробував оформити в автосалоні договір лізингу, платити за автомобіль в подальшому не маючи наміру, а коли спроба оформлення не вдалася, просто взяв і поїхав на машині, правда, до першого поста ДАІ? »

На ділі виходить, що цілком реально підробити паспорт померлого, спробувати взяти на нього машину в кредит, не плануючи платити за неї, викрасти авто і залишитися при цьому на свободі! Судова система це дозволяє ?! Так би і було, якби прокуратора не врятувала «честь судовій мантії»!

Не вийшло у обвинуваченого відбутися легким переляком!

Прокуратура, як і ДАІ, на спробу порушити закон зреагувала чітко і негайно!

Прокурор зажадав перегляду справи і скасування рішення апеляції, аргументуючи вимоги тим, що суди зовсім необгрунтовано обійшлися з обвинуваченим, занадто м’яко.

Скарга прокурора було задоволено

У ВСУ з’ясувалося, що дійсно, справа була розглянута через призму доброти, без дослідження всіх обставин події та за серйозний злочин було покарано, як за несерйозний проступок.

Ні райсуд, ні апеляція в даному кримінальному процесі не дотримувалися вимог закону, не давали аргументованих доказами відповідей, а пішли, можна так сказати, на поводу у правозахисника обвинуваченого.

Цікаво також те, що обвинувачений, дотримуючись принципу «нахабство – друге щастя», в порядку касації за допомогою адвоката у кримінальних справах, взагалі намагався зняти з себе всі обвинувачення, вказуючи на відсутність доказів провини.

Але, радує той факт, що нічого у нього не вийшло і закон таки переміг. Не в міру «доброму» суду вказали на те, що ігнорування обставин справи з тієї причини, що вони суперечать версії звинувачення, абсолютно неправильна з точки зору закону позиція.

Логічним в такій ситуації є встановлення обставин справи, яким версія обвинуваченого не може дати логічного пояснення, як підстави для розумного сумніву щодо доведеності вини особи. А це вже історія з абсолютно іншим покаранням для злочинця!

21.04.2021

82

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Виправлення помилок у заповітах – не в компетенції судів

Неписьменність і неуважність – не пороки, якщо помилки можна виправити! Якщо ж описка допущена у заповіті, то виправляти її нема кому! І жоден суд не уповноважений це зробити, що було встановлено ВСУ за підсумками розгляду спадкової суперечки у справі №335/9398/16-ц. Передісторія Нотаріус, посвідчуючи заповіт, неправильно вказав адресу, унаслідок чого спадкоємиця не змогла вступити у свої […]

Рейдер в судовій мантії і з «корочкою» адвоката, нонсенс? Зовсім ні!

Судді, адвокати та співробітники органів юстиції теж люблять гроші! Іноді для поліпшення свого фінансового благополуччя вони використовують свої зв’язки і повноваження! Деякі знаходять собі прибуткове «хобі», наприклад, займаються рейдерством. Співробітники СБУ розкрили злочинну схему, реалізовану «рейдерами в судових мантіях» за допомогою адвокатів і колишніх співробітників органів юстиції. Схема була простою – на підставі судових рішень, […]

Пристойна пенсія – не перешкода для витребування аліментів

Обов’язок дітей утримувати своїх батьків, які потребують допомоги встановлена ​​законодавством! Якщо діти не виконують її добровільно, то батьки мають право вимагати аліменти через суд і такі сімейні справи завжди складні, судова практика по ним постійно змінюється і доповнюється, а розібратися в них без консультації юриста по аліментах дуже важко. 5 вересня 2019 року ВСУ розглянув […]

ВСУ про доведення факту затоплення квартири сусідами

Оприлюднений 27.12.2019 правовий висновок КЦС ВСУ у справі № 686/11256/16-ц – це термінова юридична допомога у вигляді інформації для громадян-мешканців багатоповерхівок, яких затопили або ж це зробили вони. Передісторія розгляду! До суду за захистом своїх прав звернулася власниця квартири,  затопленої проживаючими над нею сусідами: Вимагала грошової компенсації для проведення в житлі відновлювального ремонту і чистки […]

Дитина розлучених батьків – об’єкт боротьби за увагу

У 99% зі 100% розлучення – проблемний захід, а допомога адвоката при розлученні – необхідність, що визначає результат справи. Поділ майна – півбіди, а боротьба за увагу дітей – справжня проблема. Залишимо передмови. Живі ситуації — судова практика, у якій суди визначали способи участі у виховному процесі дитини батька, яка проживає окремо. Законодавство щодо регулюючого […]

Ознайомлений з умовами кредиту? Значить не обдурений банком!

Позичальник, який ознайомився з умовами кредитування, не може звинуватити банк в обмані або повинен своє звинувачення довести в суді, якщо справа дійшла до цього. Встановлює цю, скажімо так догму, правовий висновок ВСУ у справі № 569/423/15-ц від 05.03.18 та більш «старий» висновок у справі № 6-1341цс15 від 02.12.15. Ці висновки «відповідають» на питання, в якому […]