01.11.2021
2461
01.11.2021
2461
19.09.2021
995
03.09.2021
742
Передача орендованої землі в суборенду без узгодження з власником, чи є законною? Якщо так, то в яких випадках? Якщо ж ні, то, коли?
Що говорить нам закон про це і як вирішуються судові тяжби між сторонами таких правовідносин, які через незнання нормативних правил порушують законодавство?
Так, орендно-договірні правовідносини, в тому числі суборенду земельних ділянок, регламентує ЗКУ, ЗУ «Про оренду землі» та судова практика ВСУ, що регулює спірні моменти, що не деталізовані нормами законодавства.
Ці НПА встановлюють правила, яким підкорятися повинні учасники договірних правовідносин, як при складанні та оформленні договорів, так і при їх розірванні. Договір оренди – основний документ, який регламентує права і обов’язки сторін шляхом закріплення істотних умов угоди.
Закон визначає договір оренди як угоду, в якій орендодавець зобов’язується передати за плату орендарю земельну ділянку у володіння або користування на певний термін, а орендар зобов’язується використовувати об’єкт оренди відповідно до умов договору та законодавства.
У ньому повинна бути закріплена інформація: про об’єкт оренди (розмір земельної ділянки, номер в земкадастрі, місце розташування), про термін дії угоди і про орендні платежі (розмір, індексація, способи, терміни і умови розрахунків, порядок внесення, відповідальність і нюанси перегляду) . Важливо! Закон дозволяє сторонам фіксувати в договорі і інші умови!
Пункт 6-й ст. 93-й ЗКУ передбачає, що орендована ділянка (повністю або частково) може за погодженням з орендодавцем передаватись орендарем у володіння (користування) іншій особі в суборенду в рамках обмежень, встановлених законодавством.
Стаття 8-я орендно-земельного закону визначає, що суборенда можлива без зміни цільового призначення, якщо вона передбачається договором оренди або за наявності письмової згоди орендодавця, знову ж в рамках законодавчих обмежень.
Згідно із законом орендована ділянка може стати суборендною, якщо протягом місячного терміну орендодавець письмово не дасть згоди або заперечення на це.
Суборенда діє в рамках умов договору оренди і не повинна їм суперечити, зважаючи на це, припинення оренди, автоматично анулює суборендні правовідносини!
Цей аспект також регламентується правовими висновками ВСУ у справах №6-161цс13 від 12.12.2014 та №6-15цс14 від 19.03.2014.
06.11.2019
129
Довірте врегулювання правових спорів команді професіоналів SPEAKER! Отримайте надання юридичних послуг на найвищому рівні.
Ми готові розпочати обговорення Вашого завдання. Незабаром зв'яжемося з Вами.
Повернутися