Uk
Залишити заявку

Чи законна передача землі в суборенду в обхід орендодавця?

Передача орендованої землі в суборенду без узгодження з власником, чи є законною? Якщо так, то в яких випадках? Якщо ж ні, то, коли?

Що говорить нам закон про це і як вирішуються судові тяжби між сторонами таких правовідносин, які через незнання нормативних правил порушують законодавство?

Так, орендно-договірні правовідносини, в тому числі суборенду земельних ділянок, регламентує ЗКУ, ЗУ «Про оренду землі» та судова практика ВСУ, що регулює спірні моменти, що не деталізовані нормами законодавства.

Ці НПА встановлюють правила, яким підкорятися повинні учасники договірних правовідносин, як при складанні та оформленні договорів, так і при їх розірванні. Договір оренди – основний документ, який регламентує права і обов’язки сторін шляхом закріплення істотних умов угоди.

Закон визначає договір оренди як угоду, в якій орендодавець зобов’язується передати за плату орендарю земельну ділянку у володіння або користування на певний термін, а орендар зобов’язується використовувати об’єкт оренди відповідно до умов договору та законодавства.

У ньому повинна бути закріплена інформація: про об’єкт оренди (розмір земельної ділянки, номер в земкадастрі, місце розташування), про термін дії угоди і про орендні платежі (розмір, індексація, способи, терміни і умови розрахунків, порядок внесення, відповідальність і нюанси перегляду) . Важливо! Закон дозволяє сторонам фіксувати в договорі і інші умови!

Пункт 6-й ст. 93-й ЗКУ передбачає, що орендована ділянка (повністю або частково) може за погодженням з орендодавцем передаватись орендарем у володіння (користування) іншій особі в суборенду в рамках обмежень, встановлених законодавством.

Стаття 8-я орендно-земельного закону визначає, що суборенда можлива без зміни цільового призначення, якщо вона передбачається договором оренди або за наявності письмової згоди орендодавця, знову ж в рамках законодавчих обмежень.

Згідно із законом орендована ділянка може стати суборендною, якщо протягом місячного терміну орендодавець письмово не дасть згоди або заперечення на це.

Суборенда діє в рамках умов договору оренди і не повинна їм суперечити, зважаючи на це, припинення оренди, автоматично анулює суборендні правовідносини!

Цей аспект також регламентується правовими висновками ВСУ у справах №6-161цс13 від 12.12.2014 та №6-15цс14 від 19.03.2014.

06.11.2019

129

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Нюанси угод, вчинених особами, які не усвідомлюють своїх дій

«Всі угоди, реалізовані особами, які в момент їх вчинення не усвідомлювали свої дії в повній мірі, підлягають визнанню недійсними, але їх визнання в суді такими повинно здійснюватися після повного дослідження матеріалів справи!» – такий висновок зробив ВСУ 18.09.19 за підсумками розгляду справи №311/3823/15-ц. Історія спору До суду з вимогою визнати недійсність довіреності і, реалізований на […]

Позивач погрожував судді, який не розтлумачив йому умови оренди

Навіть рішення з господарського спору може стати грунтом для погроз! Наприклад, розгляд однієї зі справ, в ході якого позивач просив розтлумачити йому окремі пункти договору оренди земельної ділянки, закінчився тим, що незадоволений ухваленим не на його користь судовим рішенням орендар, сприйняв це як особисту образу і пообіцяв судді, що він за це відповість! Суддя спочатку […]

ВСУ прокуратурі – друг і товариш! Не вірите? Читайте!

Розглянута ВСУ справа №638/8636/17-ц від 13.05.2020 було закрита правовим висновком, згідно з яким бездіяльність прокуратури не є доказом заподіяння моральної шкоди, отже, компенсуванню не підлягає! Спочатку позов ініціював громадянин, який вважає, що бездіяльність правоохоронної системи карається? Він вирішив, що стягнення компенсації моральної шкоди з прокуратури, що не захистила його цивільні права – цілком реалізований захід! […]

Один з аспектів вирішення спорів про право користування землею

Спірна земля під спорудою – потенційна судова тяжба з усіма витікаючими наслідками. ВСУ розглянув одye з таких суперечок і оприлюднив правовий висновок, що визначає, що надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення «невільної» земділянки, не надає право на отримання її у користування. Аналіз подробиць розгляду До суду з позовом до місцевої ради про визначення […]

Пристойна пенсія – не перешкода для витребування аліментів

Обов’язок дітей утримувати своїх батьків, які потребують допомоги встановлена ​​законодавством! Якщо діти не виконують її добровільно, то батьки мають право вимагати аліменти через суд і такі сімейні справи завжди складні, судова практика по ним постійно змінюється і доповнюється, а розібратися в них без консультації юриста по аліментах дуже важко. 5 вересня 2019 року ВСУ розглянув […]

Про «порятунок» конфіскованого житла шляхом його дарування рідним

Одним з «робочих» варіантів «порятунку» нерухомого майна від конфіскації / звернення на нього стягнення у рахунок погашення боргів, в народі завжди вважався варіант його перепису на родичів через складання договору дарування, фіктивність якого досить складно оскаржити. Складно, але можливо! ВСУ оприлюднив черговий правовий висновок, що встановлює протизаконну фіктивність правової угоди дарування майна родичам з метою […]