Uk
Залишити заявку

Альтернатива КЗпП – «Закон про працю 2020» від КМУ

Кабмін «переписав» і лаконізував трудове законодавство! Замість 265 статей радянського КЗпП КМУ пропонує ввести модернізований Закон про працю, що складається з 98 статей. Відповідний проект зареєстрований в Парламенті за №2708. Аналізуємо!

“Нові правила…

Забороняють! Упереджене ставлення і мобінг в робочому середовищі, психологічний і економічний тиск на працівників, цькування, висміювання, наклеп, ізоляцію, приниження, створення нестерпних умов праці, несправедливі навантаження і недоплати.

Надають! Право дискримінованому працівникові самостійно або, використовуючи послуги представництва в суді, звертатися до цієї інстанції з заявою про відновлення порушених прав і вимагати компенсації моральної та матеріальної шкоди за дискримінацію, моббинг, упереджене ставлення.

Переформатують! Фіксацію інформації в трудових книжках і договорах, дозволяючи індивідуальний підхід до трудової діяльності та електронний формат фіксації, розширюючи перелік видів трудових угод.

Важливо! Припинення трудових відносин

«Розірвання трудових відносин за бажанням працівника« новий закон »майже не змінює – попередження письмове та електронне за два тижні до звільнення або ж в інший строк за домовленістю. Розірвання ТД з ініціативи роботодавця – також з обов’язковим повідомленням заздалегідь, в терміни, що залежать від кількості відпрацьованих працівником днів / місяців / років ».

Робочий час, відпочинок та інші зміни

Новий Закон про працю:

 1. Встановлює 40-годинну норму праці протягом 7 днів (щоденну норму визначає роботодавець, відштовхуючись від специфіки діяльності).
 2. Анулює привілей жінок – матерів дітей до 3 років, не працювати вночі (у роботодавця буде право залучати таких співробітниць до такої роботи).
 3. Вводить поняття дистанційної (надомної) роботи з гнучким графіком і ліквідує подвійну оплату за роботу у вихідні.
 4. Скорочує вихідні дні з 42 до 24 годин (було 2 вихідних, стане 1, які встановлюються і фіксуються колективним / трудовим договором).
 5. Збільшує відпустку за свій рахунок з 15 до 30 к/д, залишаючи щорічну відпустку 24-денною і прибираючи «обов’язкові положення» безперервності 14 днів.
 6. Встановлює такі ознаки «оформленості» трудових відносин:
 •  регулярність виплати винагороди грошима або «натурою»;
 •  «особистість» виконання роботи або надання послуг;
 •  прив’язка до робочого місця з дотриманням правил трудового розпорядку;
 •  організація умов праці з наданням засобів виробництва;
 •  тривалість роботи і відпочинку, зафіксована договором сторін.

22.01.2020

73

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Прописана в будинку бабусі внучка, даруванню – не перешкода!

Бабуся в суді довела своє право дарувати житло, незважаючи на факт реєстрації в ньому маленької внучки! ВСУ висновком у справі №385/1598/18 визначив, що вона не один з батьків і не той, хто його замінює, отже, вільна в праві відчуження! Діло було так! До суду в інтересах малолітньої доньки звернулася її мама. Зажадала визнання договору дарування […]

Якщо ухилятися від експертизи на батьківство?

ВСУ постановою у справі № 201/11183/16ц роз’яснив аспекти заперечення батьківства, документ говорить: «У разі, коли ухилення особи від участі в експертизі або від подання необхідних матеріалів (документів) унеможливлює її проведення, суд має право визнати факт, для з’ясування якого вона була призначена, або відмовити у його визнанні, залежно від того, хто зі сторін розгляду ухиляється, а […]

Проблемні аспекти стягнення боргу за рішенням іноземного суду

Знову про легалізацію іноземного рішення суду в Україні. Сьогодні — про одну з проблем, з якою систематично стикаються резиденти Польщі, які продали товар або надали послугу українській компанії. Інформація буде корисною тим, хто вже зіткнувся з проблемою та стане інформативно цікавою для тих, хто планує співпрацю з українськими компаніями. Знання допоможе останнім не зробити помилку […]

Експертний висновок про «ймовірності підробки» – не аргумент

У ВСУ потрапила справа №760/ 10691/18, в ході якої оскаржувалася дійсність договору купівлі-продажу, який, за твердженням позивача, нею не підписувався! За підсумками розгляду 04.09.19 було оприлюднено правовий висновок! ВСУ визначив, що висновок експерта про те, що підпис «ймовірно підроблений», не може служити безумовним, допустимим, належним доказом для прийняття судом рішення про те, що він дійсно […]

ВСУ про втрату права користування житлом через непроживання

Постановою по справі №465/7083/13-ц від 10.07.19 Верховний Суд України надав свого роду житлову юридичну консультацію, відповівши на питання, чи є сам по собі факт непроживання неповнолітніх осіб в квартирі безумовною юрпідставою для втрати ними права користування житловою площею. Питання виникло в ході розгляду за позовом особи, який просив у суді визнати факт втрати користування квартирою […]

ВСУ. Юрисдикція корпоративних спорів між учасниками АТ

Верховний Суд України відповів на запитання, в яких судах розглядаються спори, що виникають із корпоративних відносин між діючими та вибувшими учасниками товариств, щодо визнання недійсними рішень загальних зборів, внесення змін до статуту, а також у яких судах здійснюється розірвання договорів про купівлю-продаж часток у статутному капіталі та цінних паперів. Так, Верховний Суд України (судова палата […]