Uk
Залишити заявку

Альтернатива КЗпП – «Закон про працю 2020» від КМУ

Кабмін «переписав» і лаконізував трудове законодавство! Замість 265 статей радянського КЗпП КМУ пропонує ввести модернізований Закон про працю, що складається з 98 статей. Відповідний проект зареєстрований в Парламенті за №2708. Аналізуємо!

“Нові правила…

Забороняють! Упереджене ставлення і мобінг в робочому середовищі, психологічний і економічний тиск на працівників, цькування, висміювання, наклеп, ізоляцію, приниження, створення нестерпних умов праці, несправедливі навантаження і недоплати.

Надають! Право дискримінованому працівникові самостійно або, використовуючи послуги представництва в суді, звертатися до цієї інстанції з заявою про відновлення порушених прав і вимагати компенсації моральної та матеріальної шкоди за дискримінацію, моббинг, упереджене ставлення.

Переформатують! Фіксацію інформації в трудових книжках і договорах, дозволяючи індивідуальний підхід до трудової діяльності та електронний формат фіксації, розширюючи перелік видів трудових угод.

Важливо! Припинення трудових відносин

«Розірвання трудових відносин за бажанням працівника« новий закон »майже не змінює – попередження письмове та електронне за два тижні до звільнення або ж в інший строк за домовленістю. Розірвання ТД з ініціативи роботодавця – також з обов’язковим повідомленням заздалегідь, в терміни, що залежать від кількості відпрацьованих працівником днів / місяців / років ».

Робочий час, відпочинок та інші зміни

Новий Закон про працю:

 1. Встановлює 40-годинну норму праці протягом 7 днів (щоденну норму визначає роботодавець, відштовхуючись від специфіки діяльності).
 2. Анулює привілей жінок – матерів дітей до 3 років, не працювати вночі (у роботодавця буде право залучати таких співробітниць до такої роботи).
 3. Вводить поняття дистанційної (надомної) роботи з гнучким графіком і ліквідує подвійну оплату за роботу у вихідні.
 4. Скорочує вихідні дні з 42 до 24 годин (було 2 вихідних, стане 1, які встановлюються і фіксуються колективним / трудовим договором).
 5. Збільшує відпустку за свій рахунок з 15 до 30 к/д, залишаючи щорічну відпустку 24-денною і прибираючи «обов’язкові положення» безперервності 14 днів.
 6. Встановлює такі ознаки «оформленості» трудових відносин:
 •  регулярність виплати винагороди грошима або «натурою»;
 •  «особистість» виконання роботи або надання послуг;
 •  прив’язка до робочого місця з дотриманням правил трудового розпорядку;
 •  організація умов праці з наданням засобів виробництва;
 •  тривалість роботи і відпочинку, зафіксована договором сторін.

22.01.2020

26

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
Чи можуть подружжя під час розлучення ділити самовільно збудований будинок?

Хотіли заощадити, а вийшло навпаки. Подружжя збудувало будинок, в якому планували жити довго і щасливо, але сімейний союз розпався. У суді постало питання про те, як ділити будинок, який, як виявилося, поділити не можна, через те, що він не був вчасно і належним чином узаконений. Діло було так… У травні 2018 року до суду звернулася […]

Один з аспектів вирішення спорів про право користування землею

Спірна земля під спорудою – потенційна судова тяжба з усіма витікаючими наслідками. ВСУ розглянув одye з таких суперечок і оприлюднив правовий висновок, що визначає, що надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення «невільної» земділянки, не надає право на отримання її у користування. Аналіз подробиць розгляду До суду з позовом до місцевої ради про визначення […]

Заборона на виїзд за кордон: аспекти накладання та зняття!

ЦПКУ забороняє боржникам залишати країну! Це означає, що при спробі виїхати за кордон фізособа може раптом дізнатися про те, що саме їй робити це заборонено, оскільки до неї застосовано цей обмежувальний захід, встановлений як забезпечення виконання судового рішення. “Сюрприз”! Сплата боргу автоматично кордон не відкриває. Причина — процес зняття заборони законодавством врегульовано, але не безпосередньо, […]

Виконання одного з рішень Верховного Суду Каліфорнії в Україні

Шлюби укладаються на небесах, а завершуються, в більшості випадків, в судах. Банально, але факт. Простіше, якщо подружжя є громадянами однієї країни, в якій проживають. Все ускладнюється, якщо рішення про припинення шлюбних відносин прийнято за кордоном, а подружжя при цьому є громадянами різних країн! І все стає ще складніше, коли предметом спору є місце проживання дитини! […]

«Люстровані» держслужбовці оскаржили звільнення в ЄСПЛ

Будь-який захист інтересів в суді – процедура, обмежена прописаними законодавством термінами! Як довго будь-який спір може розглядатися в суді, залежить від конкретних обставин кожної окремої ситуації. Українське законодавства «дозволяє» тривати судовим процесам роками, а Євросуд час від часу намагається припинити цю закономірність, караючи за затягування судових розглядів «рублем», а вірніше «євро»! Аналізуємо одне з проваджень […]

«Безпідставно отримані кошти» та «аванс» — різні поняття

ВСУ постановою у справі №910/21154/17 від 15.02.2019 розмежував поняття «аванс» та «безпідставно отримані кошти»! Оприлюднено правовий висновок Від самого початку! Одна юрособа звернулася до госпсуду з позовом до іншої юрособи про стягнення суми передоплати за договором виготовлення меблів за індивідуальним замовленням. Позов мотивований був тим, що підрядник взяті на себе зобов’язання не виконав (навіть не […]

lacomics.org