Ми допоможемо Вам у:

Виділення частки із спільного майна

На перший погляд може здатися, що наявність житла на правах власності здатне позбавити людей від безлічі проблем, однак і їм деколи доводиться стикатися з масою негараздів. Особливо якщо мова заходить про тих, хто володіє і користується нерухомістю спільно, тобто на правах спільної власності.

Саме за таких обставин у квартирах або будинках проживає відразу по кілька родичів, яким одного разу доводиться через суд, здійснювати виділення частки в натурі, оскільки домовитися мирно вдається досить рідко.

Згідно із законодавством, а саме першої частини статті 356 Цивільного кодексу України: «нерухомість двох і більше осіб із визначенням розміру частки кожного є спільною частковою власністю». Закріплює дані права кожного співвласника майна, стаття 364 ЦКУ, яка і дозволяє здійснювати виділення своєї частини кожному власнику.

На практиці юридичної компанії «Спікер» в більшості випадків зустрічалися проблеми з виділенням частики квартири в натурі, оскільки квартира через технічні особливості розділу практично не підлягає.

Однак якщо виділення частки в натурі неможливо, то співвласники мають право на отримання матеріальної компенсації, яка дорівнює вартості його частки. У деяких випадках співвласники вирішуються продати свою частку, але тільки не іншим власникам нерухомості, а людям зі сторони. У даному випадку, це буде можливо тільки при отриманні відповідної документації, яка визначає і закріплює права на частку, а також вказує кількість квадратних метрів, що належать даному власнику .

Тому, якщо ви не єдиний власник житлової або нежитлової нерухомості, то готуйтеся до того, що можливо вам доведеться дізнатися, що таке виділення частини будинку в натурі і як його досягти з максимальною вигодою для себе.

Юридична компанія «Спікер» спеціалізується на вирішенні питань, пов'язаних з поділом на частки житла, яке належить відразу декільком громадянам України. Власники можуть володіти нерухомістю разом, знаючи конкретний розмір своєї частки або ж, не володіючи такою інформацією. При необхідності частка кожного може бути визначена власниками самостійно, для цього необхідно скласти угоду, запевнивши його у нотаріуса.

Якщо ж власники не можуть прийти до спільної думки, то розмір кожної частки буде визначатися в судовому порядку. Як правило, рішення суду виходить від рівності часток учасників власності. Хоча суд може і відступити від даних принципів, якщо на те є обставини, що заслуговують уваги. Адвокати компанії «Спікер » знають, в яких ситуаціях є підстави для того, щоб збільшити або зменшити частку власника і обов'язково звертають увагу суду на дані обставини, тим самим, впливаючи на його рішення.

Як тільки визначено розмір часток, можна приступати за виділення частини квартири в натурі або будинку кожному власнику. Тут власники також можуть домовитися, склавши угоду про розділ майна, але, як показала практика, досягти компромісу в цій справі рідко вдається. І тут у власників тільки один варіант звернутися до суду. Звичайно, суд не завжди приймає рішення, яке влаштовує всіх власників, але і тут не варто засмучуватися, оскільки рішення суду завжди можна оскаржити.

Судові справи, пов'язані з виділенням частки житла вважаються одними з найскладніших процесів . Насамперед, тому, що підібрати оптимальний варіант розділу, який би влаштовував всіх власників, не так просто. Саме тому розумніше буде вдатися до допомоги адвоката і вирішити це питання з ним. Крім цього, процедура виділення частки в натурі вимагає згоди багатьох інстанцій, а це пов'язане з паперовою біганиною. А якщо ви скористаєтеся допомогою наших адвокатів, які чудово знайомі з даною процедурою, то зможете заощадити час і отримати потрібний результат. Наші адвокати та юристи завжди готові надати професійну допомогу і полегшити процес розділу вашого житла.