Ми допоможемо Вам у:

Стягнення аліментів

У всі часи стягнення аліментів на дитину вважалося не простою темою. Пощастило тим сім'ям, яким вдалося прийти до угоди і мирно домовитися про суму, проте більшості доводиться стикатися з ухиленням від сплати аліментів одного з подружжя. Найчастіше, звертаючись до судових інстанцій, позивачі так і не отримують у повному обсязі задоволення своїх вимог, але навіть в такій ситуації не поспішайте засмучуватися, вам на допомогу завжди прийдуть співробітники юридичної компанії «Спікер ».

Як відбувається стягнення аліментів

Згідно з чинним законодавством України можна стягнути аліменти на дитину двома способами:

  • Через судові інстанції;
  • За добровільною згодою сторін  яка має бути нотаріально завіреною.

Найчастіше домовитися мирно у батьків не виходить і тоді рішення про суму аліментів залишається на розсуд суду. Саме ця інстанція має право встановити розмір аліментів та видати виконавчий лист про стягнення грошей.

Багаторічна практика юридичної компанії «Спікер» дозволяє зробити висновки, що в більшості випадків суд призначає на одну дитину розмір аліментів у розмірі ¼ від загального доходу відповідача. Якщо в сім'ї було двоє дітей, то розмір аліментів збільшується до 1/3, а при наявності трьох і більше дітей сума досягає ½ від загального доходу. Звичайно, закон не передбачає вищевикладену градацію, але судова практика дотримується саме цих нормативів.

Для того, щоб стягнення аліментів через суд пройшло з мінімальною втратою часу і сил подружжя часто звертаються до адвоката. У кожному конкретному випадку суд буде розглядати справу індивідуально, тому заздалегідь передбачити рішення судді навряд чи можливо. Якщо одним із подружжя рухає бажання зменшити або збільшити суму аліментів, то достатньо буде подання позовної заяви до суду на розгляд. Такий позов може бути поданий обома сторонами. Підставою для подачі позову може послужити зміна матеріального стану платника чи інші обставини.

Рішення суду може стосуватися розміру аліментів не тільки в майбутньому часі, але й у сьогоденні, кажучи іншими словами, термін виплати аліментів може початися не з моменту, коли набуло чинності рішення суду, а з дати подачі позову до суду. Крім того, суд має право здійснювати стягнення аліментів за минулі місяці або роки, якщо термін їх давності не встиг перевищити трьох років. Суд може також покласти на відповідача обов'язок участі в додаткових витратах на дитину, але це вирішується в окремому судовому процесі. Стягнення аліментів здійснюється в суворій відповідності з Сімейним Кодексом України.

У більшості випадків виплата аліментів триває до настання повноліття дитини. Проте бувають ситуації, коли сплата аліментів буде продовжуватися і далі. Виплати після досягнення 18- річчя розглядаються в суді в окремому порядку, і велика роль у цій справі відводиться обставині, з якої один з подружжя повинен виплачувати аліменти. Досягти позитивного результату у виплаті аліментів для дорослої дитини допоможуть наші фахівці. Вузька спеціалізація кожного з них дозволяє швидко і легко пережити всі судові заходи і досягнути потрібного результату.