Ми допоможемо Вам у:

Законопроект №1892 підписаний, зусиллями ОСББ та ЖБК статус неприбутковості відвойований

Позитивною зміною в законодавстві, що регулює правове становище ОСББ та ЖБК, стало те, що спільними зусиллями КМДА, представників житлових об'єднань і народу було відвойовано статус їх неприбутковості.

За словами співавтора законопроекту №1892 депутата Є. Бабак: «У діяльності ОСББ немає ознак комерції, поточні внески учасників можуть перевищувати насущні витрати, але вважати їх прибутком не можна, оскільки вони є цільовим ресурсом, що задовольняє потреби будинку, а, значить, і самі підприємства не слід відносити до осіб, що зобов'язані платити податки з цих грошей».

Нагадаємо суть проблеми

Оновлене в січні 2015 податкове законодавство «обклало даниною» всі доходи вищевказаних підприємств, включаючи внески співвласників багатоквартирних будинків на проведення ремонтних робіт і на збільшення показників енергоеффектівності. По суті, відбулася чергова державна крадіжка коштів, зібраних об'єднаними стараннями для колективних потреб!

Законопроект №1892 за підтримки небайдужих, що тримають владу, а здебільшого завдяки представникам міських ОСББ, які не чекали поки хтось прийде в їхні будинки і наведе порядки, а взяли і відстояли статус неприбутковості всіх організацій України, був підписаний і справедливість восторжествувала.

Трохи фактів

 

В Україні в даний час офіційно зареєстровано:

  • 16 тис. Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
  • 6 тис. Житлово-будівельних кооперативів;
  • 5 млн. Людей-мешканців будинків підопічних цим організаціям.

Цифри озвучені на прес-конференції Українського Кризового Медіа Центру, яка проводилася 25.02.2015 під девізом «Припиніть знищення ОСББ».

Два риторичні запитання

1. Скільки грошей могла отримати держава з цієї кількості суб'єктів, якщо ставка оподаткування планувалася на рівні 18% ?!

2. Скільки коштів уже заощадила держава, добровільно примусово знявши ці багатоповерхівки зі свого балансу ?!

Європейський позитивний досвід, головна мета якого, якщо говорити простими і зрозумілими словами - це економія ресурсів, у нашій країні може бути інтерпретований найцікавішим чином, як у цьому випадку.

Абсурдно брати данину з тих, кого сам же поставив в умови «крутись, як можеш»! Якщо не виходить, то вихід є - банкрутство підприємства !?

Але, респект народу в особі ОСББ, права і гроші мільйонів громадян завдяки тепер уже закону, а не з законопроекту, будуть витрачені тільки на потреби багатоквартирних будинків! А це лагодження поточних дахів, капітальні ремонти, енергозберігаючі заходи, та інше, те, що необхідно для нормального існування людей!

Ну і в якості резюме аналітичного огляду експерти компанії «Спікер» в Києві висловлюють свою готовність боротися зі спробами влади консервувати монополізм і корупцію в житлово-комунальній сфері будь-якими доступними правовими інструментами, а їх в нашому арсеналі юридичних послуг немало, повірте!

27.03.2015