Ми допоможемо Вам у:

Законопроект №1165: громадськість як інструмент боротьби з корупцією

Одна народна мудрість говорить, що громадськість має два бажання, що стосуються корупції: щоб її було менше або присутнйо більше можливостей брати участь в ній!

На тлі першого і в силу нездійсненності другого за ініціативою депутатів Ю. Тимошенко, С. Соболєва, І. Кириленко, І. Крулько, які виступають в ролі народу, планується внесення змін до чинного українського законодавства, що стосується ініціативи громадян у боротьбі з корупцією та зловживанням владою.

Автори революційного законопроекту №1165, судячи з усього, вирішили похитнути один з інститутів кримінально-процесуального права. Експерти компанії «Спікер», яка надає юридичні послуги в Києві та за його межами проаналізували нововведення.

Нова термінологія

Вводиться поняття приватного обвинувача, яким може бути фізична або юридична особа, яка виступає ініціатором приватного переслідування особисто або через представника  за допомогою подачі обвинувальної заяви до суду і що володіє досить широкими правами і маленькою відповідальністю в процесі провадження у справі.

Розширюється поняття притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо раніше це була стадія кримінального провадження, що починається з моменту повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, то тепер це момент починається також з часу отримання обвинуваченим особистого примірника обвинувальної заяви.

Тепер обвинувачений (підсудний) набуває статусу такого не тільки на підставі обвинувального акта, як було раніше, а й на підставі обвинувального клопотання. Помітна тенденція знецінення презумпції невинності!

Поки в перспективі

Приватний обвинувач звертається до суду з проханням звернути на голову неугодної посадової особи:

  • Відсторонення;
  • Арешт майна;
  • Проведення обшуку.

Якщо у нього виникла підозра про те, що посадова особа:

  • зловжила своїми повноваженнями або здійснила службове підроблення.
  • Взяла пропозицію або отримала незаконну вигоду, використовуючи своє становище, або є факт провокації підкупу і т. д.

І, до речі, обвинувач звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне використання технічних засобів негласного отримання інформації, якщо здобуті таким способом відомості використовуються у кримінальному провадженні, в якості доказових аргументів сторонами обвинувачення або захисту.

Не все так погано

Розумні особистості є скрізь, саме тому документ всього лише прийнятий за основу, визнаний таким, що потребує доопрацювання і поки не є легітимним актом.

Для фахівців компанії «Спікер» законодавчі «тестери», якими б вони мудрованими не були - це всього лише частина процесу, завдяки якому юридичні послуги в Києві, що надаються, стають ще якісніше. А клієнти - це, перш за все люди, що потрапили в біду, люди яким потрібно допомогти відновити справедливість при будь-якому законодавчому розкладі.

18.03.2015