Ми допоможемо Вам у:

Щодо податкового кредиту сьогодні: «терміни, особливості, пояснення»

Роз'яснення про те, в який термін повинен формуватися податковий кредит, підставою якого є накладні, що пройшли реєстрацію в ЄРПН, дано в інформаційному повідомленні УКРІНФОРМ України від 15.01.2016 № 1201/7/99-99-19-03-02-17.

Допомога юриста в цьому питанні, так само як і в інших справах, що стосуються застосування податкового законодавства, необхідна апріорі. Але для початку давайте розберемося, які тлумачення дала платникам податків головна фіскальна служба країни!

Податковий кредит: терміни формування

З 29 липня 2015 роки (Законом № 643-VII від 16.07.2015) законодавчо закріплений оновлений механізм формування податкового кредиту, зокрема, обумовлені терміни включення до його складу податку на додану вартість (ПДВ) згідно із складеними продавцями і пройшли реєстрацію в ЄРПН накладними.

Стаття 198 НК України закріпила норму про визначення податкового кредиту за відповідний звітний час, з огляду на вартість товарів / послуг згідно з договором / контрактом. У зазначену суму повинні бути включені нараховані або сплачені суб'єктом господарювання податки виходячи з передбачених ст. 193 НК ставок.

Законодавець надав суб'єктам господарювання право вносити до податкового кредиту ПДВ згідно зареєстрованим в ЄРПН накладним починаючи з моменту їх складання на протязі 365 календарних днів (якщо ці операції не були вироблені в необхідному звітному періоді).

Закон № 643-VII розширив терміни включення ПДВ (в разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН накладних, в яких він вказаний) до податкового кредиту за необхідний звітний час:

  • Протягом 365 календарних днів починаючи від дати складання накладної.
  • Протягом 60 календарних днів, відрахованих з моменту списання з банківського рахунку суб'єкта господарювання грошових коштів (при використанні останнім касових апаратів).
  • При отриманні права власності на заставне майно (для банків).

Таким чином, з 29 липня 2015 року необхідною умовою внесення до податкового кредиту прописаного в накладній ПДВ є її своєчасна реєстрація в ЄРПН (незалежно від дати складання).

Сума понесених суб'єктом господарювання витрат з огляду на придбання товарів / послуг формується в звітному періоді, коли складена накладна або в наступному, протягом 365 календарних днів (відраховуючи від дати складання накладної).

Раніше суб'єкти господарювання були обмежені в термінах формування податкового кредиту - ПДВ в його склад необхідно було включати в тому звітному періоді, коли були складені накладні.

Ст. 201 Податкового кодексу позбавляє покупця права внести до податкового кредиту ПДВ в разі відсутності реєстрації продавцем накладних в ЄРПН. Крім того, продавець, що не здійснив цю операцію, в подальшому зобов'язаний внести в фіскальні зобов'язання за звітний час прописаний в накладній ПДВ.

Врегулювання труднощів: правильні алгоритми

Сучасна фіскальна система України - одна з найбільш нестабільних і складних, і простим платникам податків найчастіше буває досить складно розібратися у всіх її нюансах, не кажучи вже про грамотне застосування норм ПК.

Тому в питаннях формування податкового кредиту, надання у відповідні органи правильної звітності та врегулювання інших труднощів, що виникають при взаємодії осіб з фіскальними службами, знадобиться консультація і підтримка профільного юриста.

Звертайтеся до експертів ЮК «Спікер», фахівці завжди готові допомогти Вам розібратися в тонкощах правозастосування!

19.02.2016