Ми допоможемо Вам у:

Реєстрація новонародженої дитини: правильна послідовність і нюанси

Представлений матеріал містить правові відомості про однин з аспектів суспільних відносин. Юристи в сімейних справах рекомендують громадянам ознайомитися з інформацією, щоб у разі необхідності знати правильний порядок дій.

Режим проведення реєстраційних дій у відношенні новонародженої дитини, регулюється тими самими нормативними актами, що і реєстрація дорослого населення України.

Зокрема, фіксація місця проживання або перебування будь-якої фізичної особи реалізується на базі норм ЗУ «Про свободу пересування та вільне вибору місця проживання» та Наказу МВС №1077, що регулюють процедурні моменти реєстрації.

Що стосується новонароджених дітей

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини в Україні може здійснюватися з ініціативи:

  • батьків або одного з них;
  • законних представників;
  • органів соціального захисту.

Реєстрація здійснюється в територіальних підрозділах Державної міграційної служби України, а в разі їх відсутності - в центрах надання адміністративних послуг.

Підставою для здійснення реєстраційних дій уповноваженим органом служить письмове звернення батьків або законного представника дитини.

Процедура здійснюється в день звернення за умови надання заявником повного пакета документів. Відсутність останніх є підставою для відмови в проведенні реєстрації.

Уповноважені органи на місцях реєструють новонародженого громадянина після отримання:

  1. Письмової заяви від особи, яка має право згідно із законом звертатися за цією послугою.
  2. Документів, що ідентифікують особу заявника.
  3. Засвідчуючих законність повноважень представників паперів.
  4. Свідоцтва про народження дитини.
  5. Підтвердження сплати держмита або ж документа, що дозволяє її не оплачувати.

При наявності декількох законних представників, ініціатор реєстрації зобов'язаний також представити згоду інших.

Що стосується реєстрації дитини у віці до 14 років

Законодавчо визначено, що інформація про дітей, які не досягли 14 років, місце проживання яких реєструється з батьками, фіксується в заяві одного з них.

Якщо батьки проживають за різними адресами, то для реєстрації дитини з одним з батьків необхідно письмове схвалення другого з батьків і довідка з ГМС за його місцем проживання, в якій вказується факт відсутності реєстрації дитини з ним.

Якщо обоє батьків проживають на території одного територіального підрозділу, в якому і розглядається заява, то інформація про реєстрацію місця проживання дитини або її відсутності, самостійно перевіряється уповноваженими органами.

Що стосується труднощів з дитячої реєстрацією

Органи ГМС відмовили Вам в реєстрації, колишня друга половина не бажає давати згоди на проживання дитини з Вами або ж потрібно оскаржити дії перших чи других суб'єктів в судовому порядку? Вам потрібен кваліфікований юрист у сімейних справах! Зверніться в ЮК «Спікер» і Ваша проблема буде вирішена!

Тільки професійний юрист може згладити гострі кути будь-якої сімейної чвари, враховуючи норми законів і бажання клієнтів!