Ми допоможемо Вам у:

Порушення реєстрації накладних в ЄРПН: правові наслідки

Реєстрація продавцем накладних в ЄРПН є його обов'язком як платника податків. Цей матеріал дозволить зацікавленим особам здійснити процедуру в передбачені законом терміни, дотримуючись встановленого порядку, і розповість про можливості оскарження податкових рішень. Отже ...

Про порушення по реєстрації в ЄРПН накладних

ДФС України надано роз'яснення (лист № 1930/6 / 99-99-19-03-02-15 від 01.02.2016р.) З питання порушення продавцем товарів або послуг встановленого законодавством порядку реєстрації в ЄРПН накладних (корегувальних розрахунків до них).

Подібне порушення тягне за собою ряд правових наслідків:

  1. Покупець набуває право подати скаргу шляхом оформлення відповідної заяви до органу ДФС (ст. 201, а саме п. 201.10, НК України). Зазначена скарга додається до податкової декларації з ПДВ за звітний час.
  2. Після подання такої заяви-скарги контролюючий орган має право здійснити по відношенню до продавця, який порушив порядок реєстрації, документальну позапланову виїзну перевірку.

При цьому подана покупцем такого роду скарга не дає йому право вносити до податкового кредиту ПДВ по незареєстрованій продавцем в ЄРПН накладної.

ДФС України в цьому ж посланні нагадала, що система електронного адміністрування ПДВ ґрунтується на обов'язковій реєстрації податкових накладних, коригувальних розрахунків в ЄРПН!

Розмір здійснюваного в системі електронного адміністрування ПДВ депонування (організованого зберігання) коштів на рахунках дорівнює розміру ПДВ на додану вартість.

Іншими словами, податкові накладні, коригувальні розрахунки до них проходять реєстрацію в ЄРПН на суму ПДВ, яка:

  • зазначена в накладних;
  • сплачена на митниці.

Важливо, що поповнення електронного рахунку, як умова забезпечення такої реєстрації, здійснюється виключно при недостачі згаданої суми ПДВ!

Суми і нарахованого, і сплаченого ПДВ повинні відповідати, так як гарантією сум ПДВ від доданої вартості є грошові кошти. Зазначена відповідність забезпечується правилами, встановленими в системі електронного адміністрування ПДВ.

Тому застосування системи електронного адміністрування ПДВ виключно усіма платниками податків забезпечує її ефективність.

Про практичні моменти

Для будь-якого комерсанта процес реєстрації в ЄРПН накладних викликає безліч питань щодо термінів, порядку і інших нюансів цієї процедури. Це постійне протистояння і ходіння «по лезу». Одна фраза «податкова перевірка» призводить бізнесменів в стан жаху! Щоб не заплутатися в нетрях податкового законодавства і знайти грамотне застосування йому на практиці, скористайтеся допомогою профільного юриста.

Експерти компанії «Спікер» надають повний спектр кваліфікованого сприяння юридичним і фізичним особам в сфері підприємництва - допомагають протистояти владному «бєспрєдєлу» законними методами, комплексно консультують та здійснюють оскарження рішень податкової в будь-яких обставин! Доводять на практиці, що штрафи державі платити не завжди обов'язково!

23.02.2016