Ми допоможемо Вам у:

Особливості узаконення права власності на квартиру в багатоповерховій новобудові

Спірність питання про те чи законною є угода купівлі-продажу нерухомості в споруджуваному будинку, до його введення в експлуатацію і яким чином покупець може юридично убезпечити придбані майнові права від можливих ризиків юристами компанії «Спікер» вже розглядалася в одній зі статей.

Оскільки, Укрдержреєстр в грудні 2014 року офіційно роз'яснив деякі особливості здійснення відносин на цьому правовому терені, виникла необхідність підняти це питання знову, але трохи в іншому аспекті.

Отже, офіційним листом № 14451/06-15-14 від 08.12.2014 Державної реєстраційної служби роз'яснено, що належним чином зареєстроване право власності на житлове приміщення, яке знаходиться в багатоквартирному будинку, придбане в результаті оформлення договору купівлі-продажу майнових прав, після введення об'єкта (будинку) в експлуатацію є повністю легітимним!

Законодавча підгрунтя

№1. Раніше згадувалося, що для формального узаконення права на нерухому власність за допомогою реєстрації, потрібно було пройти певну складну за своєю природою документарну процедуру. Тепер закріплення правомочностей реалізується в незалежності від факту подання/неподання документів суб'єктом, який виконує пошук і узгодження інвестицій в будівельний-проект.

№2. Одним з основних законодавчих аргументів Укрдержреєстр наводе ст. 331 ЦК, яка об'єднує фактор виникнення підстав для володіння на новозбудований житловий актив, а, значить, і отримання ним відповідного статусу з фактом виконання реєстраційних операцій, а, не тільки спираючись на подію завершення будівництва.

Тут мають значення також інституції закону, що стосуються державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, які вказують, що власницькі правомочності в цьому випадку узаконюються моментом реєстрації.

№3. У цьому ж контексті розглядаються правовідносини, що регулюються нормами законодавства про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю.

Так, введення об'єкта в експлуатацію є свого роду дозволом для керуючого. Воно уповноважує його на оформлення угод з інвесторами і прикріплення предмета договору за довірителями до того часу поки забудовник належним чином не буде вимагати повернення своїх прав на фінансований об'єкт, що не переданий довірителям. Причому прийняття цих прав - це його обов'язок, а не можливість.

Резюмуємо сказане висновками:

  • Якщо квартира знаходиться в новобудові, введення в експлуатацію якої ще фактично не здійснено, право оформити у власність придбані квадратні метри є законним на 100%.
  • Якщо виникають будь-які юридичні питання або ж проблеми в цій сфері, то завжди є можливість звернутися до фахівців київського правового центру «Спікер» за відповідями і допомогою.