Ми допоможемо Вам у:

Нововведення електронного адміністрування ПДВ: що та як?

Електронне адміністрування ПДВ - законодавча «новинка», представлена ​​на офіційному ресурсі ДФС, що лякає платників податків вже зараз і змушує їх заздалегідь шукати допомоги юристів. Фахівці компанії «Спікер» інформаційно готують до прийдешніх змін тих, кому знання необхідні, поки система знаходиться в режимі тест драйв.

Фактично нововведення почнуть функціонувати з 01.07.2015, якщо ВР не змінить цю дату. Всі податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН реєструватися будуть в межах суми, обчисленої за новою формулою, закріпленою ПК України.

При цьому платник податку, який не має достатньої суми податкового кредиту, яка до того ж повинна підтверджуватися «вхідними» податковими накладними, оплаченим ПДВ при товарообороті, пов'язаному з імпортом і якщо коштів недостатньо, то особистими активами в системі електронного адміністрування ПДВ, не зможе здійснити процедуру.

Що зміниться?

1. Розмір суми, на яку особа планує реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, починаючи з вищезгаданої дати, збільшується на величину середньомісячного податку, який був відображений в декларації платника та сплачено протягом останніх 12 податкових місяців. Перерахунок буде в автоматичному режимі проводитися щоквартально.

2. Що стосується помилково внесених або переплачених коштів з ПДВ, то при наявності таких на зазначену дату, вони машинально породжують збільшення суми податку, тієї, яка є базою для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань у ЄРПН, після чого вони набувають статусу погашених.

3. Планується також введення штрафних санкцій. Доведеться заплатити 10% від вказаної у податкових накладних / розрахунках коригувань у ЄРПН суми ПДВ за порушення до 15 днів терміну їх реєстрації, якщо вони підлягають поданню покупцям-платникам того ж ПДВ.

Платники податків, візьміть до уваги!

Кардинальної зміни базових принципів стягування ПДВ не відбудеться. Суб'єкти платники ПДВ, об'єкти оподаткування, порядок формування зобов'язань та кредитів не змінюються.

На даний момент слід знати, що:

• Тривалість тестового режиму - період з 1 січня по 1 липня 2015 року.

• Обов'язок використання електронного рахунку вводиться з 1 лютого 2015 для суб'єктів, які здійснили реєстрацію себе як платників ПДВ до цієї дати, інші можуть вважати точкою відліку дату реєстрації їх як платників податку.

• Штрафні санкції, позначені п. 120-1.1 ст.120-1 ПК України до платників податків-порушникам в період з 01.01.15 по 01.02.15 не застосовуватимуться

Складні законодавчі механізми іноді ставлять в безвихідь навіть тих, хто їх створює! Що говорити про платників податків ?! Допомога юриста - єдиний спосіб розібратися з незрозумілими моментами! Київські експерти компанії «Спікер» завжди готові до надання консультаційних послуг та практичної підтримки тим, хто цього потребує. Звертайтеся!

06.03.2015