Ми допоможемо Вам у:

Київські забудовники, закон велить вам ділитися!

Законодавство України завжди було цікавим і не тільки з точки зору юриспруденції. Якщо інші країни створюють закони покликані врівноважувати інтереси сторін будь-яких правовідносини, то у нас же процес в основному спрямований на обмеження чиїхось прав, так щоб в результаті застосування нових директив хтось отримав привілеї за рахунок того чиї правочинності потоптані.

Простим прикладом, що підтверджує істинність вищесказаного, є законопроект, який зобов'язує київських забудовників віддавати частину створеного ними житлового фонду у власність міста Києва після введення будинку в експлуатацію. Знову держава чужими руками латає соціальні діри!

Юристи Києва аналізують нововведення

Почати варто з інформації від Держкомстату України: на квартирному обліку країни складається така кількість сімей, потреби яких держава задовольнити не в силах навіть у принципі, а вище всього показник «бездомності» у столиці - Києві.

Геніальний вихід з цього кризового становища, на думку законодавців, це поставлення київським забудовникам обов'язку з передачі частини квартир на баланс столиці для подальшого розподілу житлових площ між громадянами, які мають право на виділення житла.

Нормативна база планованого нововведення - законопроект №4831 від 08.05.2014. Також позначимо, що за старими правилами забудовники вносили в міську казну гроші, а не квадратні метри. Було встановлено фіксований внесок, а тепер по-новому рішення про розмір «квартирного оброку» буде прийматися Київрадою самостійно.

Але і це ще не все!

Місцева влада пішла трохи далі і за заявою одного з державних мужів, забудовників слід зобов'язати не тільки поповнювати житловий фонд Києва, а впритул зайнятися розвитком соціальної інфраструктури навколо новобудов, тобто будувати паркінги, садки, школи та інше.

Також було висловлено думку, що робити це потрібно в першу чергу до того, як за фактом буде здійснено введення будинку в експлуатацію. Питання про те, де забудовник візьме на це кошти, чомусь залишилося без чіткої відповіді і уникнуло масового розголосу! Кинути побіжну фразу про плановане внесення змін до процедури надання земельних ділянок та в дозвільні механізми за відповідь прийняти важко, в силу відсутності конкретики.

Таким чином ...

Глобальної надії на поліпшення житлових умов у мешканців столиці не з'явилося, оскільки корупцію ніхто не відміняв, а зрозуміло і так, що хто більше заплатить той перший і зіграє новосілля. Забудовники ж абсолютно спокійно почали шукати правові шляхи обходження закону, і вони по-своєму праві.

Будь-який грамотний юрист в Києві скаже, що кожна зі сторін розглянутих правовідносин, звичайний громадянин або забудовник мають право на справедливе державне врегулювання своїх прав та інтересів. А якщо його немає, то що? Звертайтеся за консультацією до юридичної компанії «Спікер», надаємо поради виключно у справі.

03.03.2015